АвторизаціяРеклама

» » «Отаман Черпак» повертається на Бориспільщину

«Отаман Черпак» повертається на Бориспільщину

Події в Борисполі

«Отаман Черпак» повертається на Бориспільщину 20 квітня у Бориспільському історичному музеї відбулася презентація другого видання книжки Миколи Карпенка «Отаман Черпак». Вперше поема-роздум побачила світ ще за життя письменника, у 2004 році. Цього ж разу історичний твір про події визвольної боротьби в Україні початку ХХ століття був виданий за сприяння козаків полку Чорних запорожців.

Презентував книжку Василь Ільчишин, мешканець Воронькова Бориспільського району, який разом із своїм односельцем Павлом Петренком, аби відродити маловідомі сторінки історії рідного села, і стали ініціаторами повторного видання «Отамана Черпака». На презентації виступив лідер гурту «Тінь Сонця», член ВО «Свобода» Сергій Василюк. Він закликав присутніх не стояти осторонь патріотичних заходів, які відбуваються у столиці; а також виконав власну пісню «Народна війна» про боротьбу українців за свою незалежність.

«…Тричі поверталися в Україну більшовики. Чимало є фактів, що свідчать про непомірну жорстокість методів, якими більшовики користувалися для утвердження своєї влади… Більшість селянства захищали свою честь, свободу, добробут… У селах створювались повстанські загони. На Бориспільщині діяв загін Івана Черпака (Штурби), створений з жителів сіл Воронькова, Процева, Кийлова, Рудякова, Гусинців, Рогозова, Іванкова та ін. Вороньківська сотня входила до складу Переяславського полку (полковник Міхно). На початку лютого 1919 року сотня прийняла нерівний бій на річці Трубіж, виступивши проти більшовицького війська… Навалу ворога було зупинено на дві доби. А Вороньківська сотня в цьому бою втратила майже половину бійців. Потім у сотні почався розбрат… Загін розколовся на два конфліктуючі табори… Суперечки призводили до кривавих сутичок…» — так розповідається у навчальному посібнику Н. В. Йови і Т. М. Гойди «Історія рідного краю. Бориспільщина».

Невипадково героїчний бій вороньківських козаків на Трубежі, поблизу Баришівки, порівнюють з подіями під Крутами.

У переказах до наших днів збереглися спогади про відважного сотника Івана Черпака, якого величали отаманом. Через брак достовірних фактів Микола Карпенко, описуючи історичне минуле, вдається до вимислу і роздумів, ніби вимірює вартість власного життя через призму того далекого минулого і дає поради майбутнім поколінням. Поема варта того, щоб її вивчали на уроках історії та Київщинознавства.

Автор: Лариса МАЦЮК

Джерело: http://i-visti.com

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
бориспільський історичний музей, Вісті, Бориспіль, Микола Карпенко, новини, Отаман Черпак
Оціни новину →
Переглядів: 1333
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою