АвторизаціяРеклама

» » Освятимо вербу цілющу перед Великоднем

Освятимо вербу цілющу перед Великоднем

Новини у Борисполі

У останню неділю перед Великоднем, 29 березня, святкують Вхід Господній у Єрусалим або Вербну неділю. За євангельською оповіддю, коли Ісус Христос воскресив з мертвих Лазаря, люди, які бачили це, повірили, що він дійсно Син Божий. Коли Ісус в’їжджав на віслюкові до Єрусалима, то люди, вшановуючи його, встеляли дорогу своїм одягом, а також пальмовим гіллям.

Відтоді на згадку про цю подію віруючі напередодні свята несуть до церкви зелені гілочки дерев. У нас таким деревом стала верба. Зазвичай, на цей час вона вже вкривається зеленим листям. Тому в народі свято називають Вербною неділею. Святкують її за тиждень до Великодня, а весь тиждень називають Вербним.

За народними віруваннями, у Вербний тиждень не можна сіяти конопель і городини, бо «буде ликувате, як верба». Не сіяли колись у цю пору і буряків, бо «будуть гіркі». Вербовими гілочками розпалювали у печі, коли пекли паски.

А хлопці й дівчата билися вербою, примовляючи:
«Не я б’ю — верба б’є,
За тиждень — Великдень,
Недалечко — червоне яєчко».


Свяченій вербі приписується магічна сила - захист від злих духів і всіляких бід. Нею лікували головний біль, пропасницю, ревматизм, шлункові захворювання тощо. Коли вперше навесні виганяють скот на пасовисько, то конче свяченою вербою - «щоб нечисть не чіплялася до тварин». Гілля свяченої верби викидають надвір під час граду - «щоб град зупинився».

Свячена верба користується великою пошаною серед нашого народу. «Гріх ногами топтати свячену вербу», а тому навіть найдрібніше гілля, якщо воно залишилося після освячення, палили на вогні, щоб, боронь Боже, під ноги не потрапило.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Вербна неділя, Великдень
Оціни новину →
Переглядів: 835
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою