АвторизаціяРеклама

» » У Борисполі на утримання та розвиток освіти, у І кварталі використано 20,8 млн.гривень

У Борисполі на утримання та розвиток освіти, у І кварталі використано 20,8 млн.гривень

Влада в Борисполі

У Борисполі на утримання та розвиток освіти, у І кварталі використано 20,8 млн.гривень На утримання та розвиток освітньої галузі міста використано 20,8 млн. гривень (І кв.2015 року – 17,5 млн. грн). Про це повідомив виконуючий обов’язки начальника відділу економічної та інвестиційної політики М.М. Гром.

Мережа закладів освіти міста включає:
– 11 дошкільних навчальних закладів комунальної власності (виховується 2.982 дітей);
– 8 загальноосвітніх навчальних закладів міста (238 класів, навчається 6.865 учнів);
– вечірня школа, де середню освіту здобувають 52 учні;
– 4 позашкільних заклади (4.054 вихованців);
– 4 приватні навчальні заклади.

Дошкільна освіта
У місті функціонує 11 дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) комбінованого типу. Станом на 01.04.16 р. у дитячих садках виховується 2.947 дітей. Дошкільні заклади переповнені на 1.332 дітей (проектна потужність діючих закладів – 1.615 місць).

У дошкільних навчальних закладах функціонують 16 груп спеціального призначення. Із них: 11 для дітей із вадами мови, 1 для дітей із вадами зору та 4 санаторні групи для дітей з ранніми проявами туберкульозної інфекції. Загалом у цих групах виховується 273 дитини.

На поточне утримання та розвиток дошкільних навчальних закладів використано 6,7 млн.грн.

Відповідно до рішення виконавчого комітету від 26.01.16 р. №31 «Про встановлення вартості харчування дітей у дошкільних навчальних закладах міста Борисполя» з 01.02.16 р. у дошкільних навчальних закладах організовано харчування:
– безкоштовне для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції, дітей військовослужбовців, які брали та беруть участь в антитерористичній операції, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
– з розрахунку 50% розміру плати для батьків вихованців із родин, де троє і більше дітей;
– з розрахунку: в ясельній групі – 11,47 грн., у садовій групі – 17,79 грн., у групі для дітей із вадами зору – 17,79 грн., у санаторній групі – 22,29 грн., що становить 60% від вартості харчування на день.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Бориспільської міської ради від 26.01.16 р. №38 «Про встановлення вартості одноразового харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста Борисполя» з 01.02.16 р. в загальноосвітніх навчальних закладах організовано харчування:
– безкоштовне одноразове харчування для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах, дітей-інвалідів, дітей військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції, дітей військовослужбовців, які брали та беруть участь в антитерористичній операції, та учнів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
– для учнів 1-4 класів за кошти батьків, із розрахунку 4,82 грн, що становить 50% від вартості одноразового харчування згідно з додатком;
– для учнів, які відвідують групи продовженого дня, за кошти батьків на суму 14,55 грн. у день на одну дитину (обід – 11,64 грн., полуденок – 2,91 грн.);
– інших учнів за кошти батьків.

Загальна середня освіта
Управлінням освіти і науки постійно проводиться робота щодо оптимізації наповнюваності класів шкіл. Протягом 2015/2016 навчального року, в цілому по місту, середня наповнюваність становила 28,6 учнів, а у 2016/2017 навчальному році передбачається 29,2 учнів, що є гранично допустимим.

Кількість учнів із кожним роком зростає. Отже, збільшується і кількість класів у школах. Все більше дітей змушені навчатися у дві зміни.

З метою задоволення потреб населення м. Бориспіль у освітніх послугах, виконавчим комітетом Бориспільської міської ради:
– виділено 35,0 млн. грн. для будівництва ДНЗ (115 місць) за адресою: м. Бориспіль, вул. Привокзальна, 14-а;
– виділено 23,7 млн. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації та будівництво нового дошкільного навчального закладу за адресою: м. Бориспіль, вул. В.Момота, 46-а з проектною потужністю на 8 груп (150 місць);
– у 2016 році заплановано розпочати будівництво нової школи на 840 місць по вулиці Робітнича, на що з міського бюджету виділено 15 млн. грн.;
– виділено 5 млн. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації та встановлення спотивного комплексу у НВК «Ліцей «Дизайн Освіта»;
– завершується облаштування скеледрому в НВК «Гімназія «Перспектива» (виділено 317,0 тис.грн).

Позашкільна освіта
В системі освіти міста функціонує чотири позашкільних навчальних заклади:
– Будинок дитячої та юнацької творчості (БДЮТ);
– Бориспільський міський центр технічної творчості «Евріка» (ЦТТ «Евріка»);
– Бориспільський міський центр туризму та краєзнавства учнівської молоді (ЦТТК);
– Бориспільська дитячо-юнацька спортивна школа (ДЮСШ).

У 302 групах позашкільних закладів міста реалізують свої здібності 4.054 вихованців, що становить 60% від загальної кількості дітей шкільного віку. 3.179 вихованців у 243 групах здобувають позашкільну освіту за рахунок бюджетних коштів.

У І кварталі 2016 року на функціонування позашкільної освіти з міського бюджету виділено 1695,308 тис. грн.

Для створення сприятливих умов для пошуку, виявлення та підтримки обдарованих дітей та розвитку їх творчих здібностей, протягом І кварталу 2016 року вихованці були учасниками творчих конкурсів, фестивалів, виставок, змагань із усіх напрямів позашкільної освіти, в яких взяли участь понад 4.000 дітей та учнівської молоді міста Борисполя.

Серед вихованців 61 дитина, батьки яких вимушено переселилися з тимчасово окупованої території України: Донецької та Луганської областей.

Обдарована дитина
У 2016 році школярі були активними учасниками олімпіад, турнірів, конкурсів, науково-дослідних робіт різних рівнів та напрямів. Зокрема, у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін взяли участь 59 учнів. Результати наступні: 33 призових місця (60% від загальної кількості учасників), із них 4 – перше місце, 9 – друге, 20 – третє.

Учасниками IV (заключного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад були 3 учні 9-11 класів, а результатом участі стали призові місця.

У ІІ обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України взяли участь 24 учні навчальних закладів міста, зайняли 17 призових місць, з них 4 – перше місце, 5 – друге, 7 – третє, та 1 диплом переможця без визначення місця.

Робота міської психолого-медико-педагогічної консультації з дітьми з особливими освітніми потребами
У 2015/2016 навчальному році на інклюзивній формі навчання перебуває 18 дітей, у 15 класах. Для дітей даної категорії організовано індивідуальну форму навчання. В поточному навчальному році на індивідуальній формі навчається 41 дитина. Для супроводу дітей із особливими освітніми потребами та надання допомоги в ході навчально-виховного процесу в 2015/2016 навчальному році виділено 8,5 ставок ассистента учителя.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
школи, БЮДЖЕТ, Бориспіль, освіта, влада
Оціни новину →
Переглядів: 1142
Рейтинг: 5.0/3

Коментарі

avatar

Новини за темою