АвторизаціяРеклама

» » Особливості будівництва «по-нашому»

Особливості будівництва «по-нашому»

Новини у Борисполі

Спірна ситуація, що виникла між давніми сусідами і новим забудовником на вул. Садовій у Борисполі, півроку нагадує щось середнє між поганим миром і гарною сваркою. Перша сторона у пошуках справедливості звернулася до «Вістей» з проханням пролити світло на вуличне протистояння

Пролог. Ми відгукнулися по-журналістськи неупереджено розібратися у причинах сусідського непорозуміння на невеликій території поблизу центру міста і безпристрасно викласти суть конфлікту та позицію усіх причетних до нього.

Точки відліку і кипіння. Спокійному й тихому проживанню для семи бориспільських сімей, які давно мешкають на вулиці Садовій, було покладено край відтоді, як вони стверджують, як у їхньому провулковому тупику новий сусід розпочав активне спорудження власного житла із завидним розмахом. Судити про масштаби нового будівництва вважалося б для них поганим тоном, коли б те будівництво не стосувалося їх самих. Каменем спотикання для давніх жителів Садової стала спільна дорога, яку й дорогою назвати важко, скоріше вузьким вуличним проїздом.

– Оцей проїзд проходить вздовж рукава річки Альти, – розповідає Валентина Назаренко, яка багато років проживає за адресою Садова, 5, – тому щовесни тут все залито водою, дорога просідає. Доводиться кожного року збиратися усім кутком і купувати за власний кошт щебінь та пісок для висипки. Ця дорога не витримує щоденного випробування багатогабаритною технікою, яку наймає наш новий сусід для перевезення будматеріалів.

– Через надмірне навантаження на дорогу розходяться «по швах» наші будинки, – демонструє чималі тріщини на фасаді й усередині свого приміщення схвильована мешканка будинку на Садовій, 15 Катерина Коломієць. – Така ж доля і сусідських будинків.

– Нехай будується чоловік, ніхто ж не проти, – миролюбно підсумовує позицію вуличної громади Світлана Циганок із Садової, 17. – Ми усі разом просимо його про одне: користуватися меншою технікою, щоб і дорога збереглася, і наші будинки вціліли. Але ж він відверто ігнорує наші прохання, навіть спілкування уникає. Як нам захистити свої права?

Протилежна точка. З боку забудовника вдалося поспілкуватися із пані Тамарою, матір’ю господаря майбутнього будинку на Садовій, 11-а Олексія Квантрішвілі. Вона наголосила, що будівництво ведеться на законних підставах. Зауважила, що вимоги сусідів щодо використання менш габаритної техніки для перевезення будматеріалів є безпідставними, необґрунтованими та економічно невигідними забудовнику. Розмови як такої не вийшло.

Верхні точки. Схвильовані несправедливістю, що бере гору на їхній рідній вулиці, обурені мешканці шукали підтримки у можновладців та свого депутата в міськраді Сергія Чемириса. Безрезультатно, бо закон на боці забудовника. Листом, датованим 18.05 2012 року, просили мера Борисполя посприяти встановленню дорожнього знака, який би обмежував заїзд до провулку транспорту вагою більше 10 тонн. Відповіді немає. Поки що.

Просто «точка». Протистояння на Садовій дуже типове у наші дні через «нелюдський фактор». Часом «бурі в склянці» легко можна уникнути, коли ми відкриті для спілкування і готові почути ближнього. Згадується народна мудрість: «Не місце для хати обирай, а сусіда». Коли обирати сусіда – вже нечувана розкіш, то слід хоча б дотримуватися давнього неписаного закону: закладати фундамент з добрим серцем, без ворожнечі, та зверхності. А ще – робити добро поза межами власного паркану. На те ми і люди.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
будівництво, Бориспіль, новини
Оціни новину →
Переглядів: 1053
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar
0
3 Спам
Вариант второй: доказать их "разрушающимся" домам был нанесен ущерб и содрать с мажора по полной посредством суда.
avatar
0
4 Спам
На сколько я могу знать нормы организации капитального строительства, ой как этим соседям будет тяжело что либо доказать в суде о "вине" застройщика.
avatar
0
2 Спам
А застройщику что прикажите оставлять миксер с бетонном на асфальтированной проезжей части и с вёдрами бегать по "ваших" насыпях из песка и щебня. Так как вы такие сплоченные соседи то помогли бы новому. К примеру: приехала фура с материаллом (кирпичем, цементом, песком и т.д и т.п) и чтобы он вам не портил "трассу", ВСЕ встали в цепочку (каждый на против своего двора) и помогли разгрузить, а не грязью поливать да письма в мэрию писать. На мой взгляд, такие "доброжелательные" соседи застройщика хотят просто поднять глупую кананаду, и под этот шумок обязать его сегодня построить нормальную асфальтную дорогу, а завтра и газ провести (ну насчет газа не знаю проведен он там или нет), а послезавтра им ремонты домов обустроить которые "пострадали" вовремя проведения строительно-монтажных работ....
avatar
1
1 Спам
Закон на стороне застройщика. Что тут обсуждать ещё? В этой стране все норовят закон обойти. Бандитами, взятками, кумовьями-начальниками... А в данном случае - посредством нравоучений и морального прессинга СМИ. Заказывайте экспертизу геологов (или кто там этим занимается..) и в судебном порядке решайте вопрос. А может геологи и сами ему могут предписание дать, или знак поставить.
avatar

Новини за темою