АвторизаціяРеклама

» » Одна утеплена стіна усіх не зігріє

Одна утеплена стіна усіх не зігріє

Новини у Борисполі

Протягом двох тижнів у будинку №4 на вулиці Нова ІІ ремонтники утеплювали торцьову стіну. Вона була покрита плиткою, яка постійно відвалювалася. Не пригадаю, уже скільки разів ту плитку ліпили знову, а вона все одно падала, загрожуючи людям, що могли опинитися біля стіни. І от нарешті відбувається не косметичний, а капітальний ремонт стіни.

— Зробимо цю стіну зразково-показовою, — пообіцяв перший заступник Бориспільського міського голови Микола Петрович Корнійчук, коли перед початком робіт у складі комісії комунальників і представників міськвиконкому виїжджав на місце.

Спостерігаючи за перебігом робіт, мала змогу переконатися, що це дійсно так: пінопласт, сітка, штукатурка, фарбування. Майстри працювали із ранку до смеркання, і стіна змінювалася на очах. Сьогодні вона вигідно вирізняється на фоні стін цього і сусідніх будинків.
Під час однієї з розмов із Бориспільським міським головою Анатолієм Соловйовичем Федорчуком, користуючись нагодою, поцікавилася, хто фінансує ремонт цієї стіни.

— На ці роботи виділено 99 тисяч гривень із міського бюджету. Ми вимушені були відшукати ці кошти, оскільки стіна була аварійною і потребувала негайного ремонту. Було прийнято рішення, якщо вже робити ремонт, то капітальний, з утепленням.

Панельні будинки у плані енергозбереження не зовсім вдалі для проживання. Ідеальним був би варіант, якби усі будинки були утепленими. Можна було б зекономити дуже багато газу і людських грошей. Але щоб утеплити не одну стіну, а весь будинок, потрібно витратити більше мільйона гривень.

З міського бюджету виділити таких коштів ми не можемо. Та й це було б не зовсім чесно стосовно інших жителів міста.

Роботи по утепленню стіни будинку №4 на Новій виконували працівники комунального підприємства ЖРЕУ. У нас є фахівці, є можливості, є необхідне обладнання. А ще підприємство готове виконувати ці роботи за собівартістю.

Люди повинні усвідомлювати, що газ буде дорожчати, тарифи будуть зростати, не залежно від того, хто знаходиться при владі. А утеплення може допомогти економити кошти.
Якщо б усі будинки були утеплені, якби не було таких місць, де труби нагрівають землю, а тепло використовувалося тільки для опалювання будинків, можна було б на 20-30% зменшити споживання газу.

Загалом недаремно питання економії енергоресурсів виходить сьогодні на перший план. Усіх відразу проблем не вирішити, але потрібно ж із чогось починати. Утеплення будинків — це цілком реальний початок. От тільки виконувати ці роботи самотужки міській владі не по кишені, хоча вона готова надавати посильну допомогу. Окремо взятому господарю замовляти їх менш вигідно, ніж усім мешканцям будинку разом. Очевидно, потрібно об’єднувати зусилля міської ради та власників квартир у багатоповерхівках.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
ремонт будинку, Бориспіль, утеплення
Оціни новину →
Переглядів: 985
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою