АвторизаціяРеклама

  1. Новини
  2. »
  3. Новини з району
  4. »
  5. Новорічні віншування від мешканців Сеньківки

Новорічні віншування від мешканців Сеньківки

Новини з району

Новорічні віншування від мешканців Сеньківки Український народ має силу-силенну звичаїв та обрядів, у яких зберігаються вірування і світосприйняття наших пращурів.
Зимові свята вирізняються величезним розмаїттям прадавньої символіки, міфологічних сюжетів та казкових персонажів. У цьому мали нагоду переконатися мешканці Борисполя, хто 13 січня, саме на Меланки, зустрічав учасників художнього колективу «Дніпровські дзвони» із Сеньківки.

Їх радо прийняли в управлінні соціального захисту, казначействі, у багатьох державних та приватних установах, де шанують народні традиції і люблять українську пісню. Скрізь гостей радо вітали оплесками, обдаровували і сердечно дякували за подаровану нагоду серед робочих буднів доторкнутися до духовної скарбниці українських обрядів.

Цікаво було спостерігати за реакцією на чудові пісні і щирі побажання ватаги колядників, які завітали до Бориспільського поштового відділення зв’язку.

Спочатку у чергах стояли стомлені, похмурі люди (хто сплачував за комунальні послуги, хто відсилав або отримував переказ чи бандероль), а коли почули чудові голоси учасників «Дніпровських дзвонів», то посмішки засяяли на їхніх обличчях. Гарний настрій і привітна атмосфера запанували у залі, де й козу лікар рятував та звучали пісні «Ой, сивая та і зозуленька», «Щедрий вечір, добрий вечір», «Нова радість стала».

Вже 14 років поспіль приїжджають сеньківці до райцентру із цікавим новорічним обрядовим дійством, яке щоразу звучить по-новому завдяки умілій організації і майстерності художнього керівника хору — композитора і поета Анатолія Чайки. Вперше із святковим дійством до Борисполя прибули ще у 1998 році разом із неповторним тенором вчителем Анатолієм Левчуком (Світла йому пам’ять!). Саме двом товаришам — Чайці і Левчуку — й належить ідея відродження вертепу із колядками і щедрівками у рідному селі.

Автор: Лариса ГРОМАДСЬКА, Вісті

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Бориспільщина, СВЯТКУВАННЯ, Сеньківка
Оціни новину →
Переглядів: 2151
Рейтинг: 5.0/3

Коментарі

avatar

Новини за темою