АвторизаціяРеклама

» » Нові цінності сучасної освіти

Нові цінності сучасної освіти

Суспільство

Новий навчальний рік на порозі, проте підготовка до нього ні педагогів, ні батьків зовсім не тішить. Освітяни ще не отримували ніяких шкільних програм, підручників, посібників. Чиновники-управлінці не встигають за нововведеннями Міністерства освіти і науки. Хтось зауважить, що є Інтернет, і всю необхідну інформацію можна там відшукати. Та, по-перше, живе спілкування з книгою замінити нічим не можна, а по-друге, що б там не говорили у відділі освіти, далеко не всі учні і вчителі мають доступ до Інтернету. І якщо всесвітня павутина є у школі, то навряд чи сидітимуть учні у черзі за віртуальним підручником. Та й де взяти кошти на друкування необхідних сторінок? А як бути із проблемою комп’ютерної залежності серед дітей та підлітків? Виходить, що МОН, обурюються батьки і педагоги, підсаджує підлітків на інтернет-залежність? А проконтролювати кількість годин перебування дитини за комп’ютером неможливо! Це багатьом дітям тільки на руку: грати у гру чи «сидіти у контакті» можна буде до півночі! А батьки і не здогадаються. Нехай собі думають, що йде інтенсивна підготовка до уроків...

Русофільський проект влади
Міністр освіти і науки Табачник видав, як зазначили деякі ЗМІ, наказ під «красномовним» номером 666 про перейменування шкільного предмета «Зарубіжна література» на «Світову літературу». І хоча навчальний рік розпочнеться через декілька днів, скаржаться педагоги-філологи, вони нічого не знають про новий предмет. Цікаво, чи ввійдуть до програми класики української літератури, які вважаються світовими геніями? Адже усім відома думка міністра освіти про вилучення із курсу української літератури сучасних письменників. А це і Ліна Костенко, й Іван Драч, і Дмитро Павличко, і Борис Олійник...

Сам Табачник так прокоментував нововведення: «Хочу відійти від терміну «зарубіжна література» і повернутися до терміну «світова література», де російська література займатиме найбільший обсяг — три чверті навчального процесу.» Проте на сайті Міносвіти, де є електронні версії підручників для 10 класу, мені не вдалося відшукати відповідні посібники із світової літератури.

До того ж, за новою програмою, у школах скорочується кількість годин на вивчення української мови, у той час, як сучасні урядовці усіляко намагаються йти на захист мови національної меншини — російської.

Старшокласники сидітимуть за партами по 7-8 уроків!
За спостереженнями педагогів, автори нових навчальних планів старанно намагаються зберегти 5-денний навчальний тиждень. Перехід від 12-річної програми до 11-річної передбачає збільшення кількості годин на тиждень, тож учні 10-11 класів сидітимуть по 7-8 уроків. Окрім того, години фізичної культури не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження учнів.

У нашій державі вже стало звичним змінювати правила гри напередодні початку самої гри (наприклад, перед виборами). Запропоновані нововведення Міністерства освіти і науки створюють великі проблеми і фінансові витрати. А для педагогів дні напередодні 1 вересня запам’ятаються невизначеністю і великим хвилюванням.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1419
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою