АвторизаціяРеклама

» » «Ніч яка місячна» або дозвілля неповнолітніх

«Ніч яка місячна» або дозвілля неповнолітніх

Суспільство

«Ніч яка місячна» або дозвілля неповнолітніх Дозвілля неповнолітніх є великою проблемою дорослих. Особливо в нічний час. Однак не всі, кого ця проблема стосується, нею переймаються. Перш за все, я маю на увазі багатьох батьків. Вони обмежують турботу про дитину здобуттям матеріальних благ. А що робить їхнє чадо, чим живе, чим займається в нічний час, таких горе-батьків мало обходить.

У Переяславі близько 2,5 тис. дітей віком від 7 до 18 років. Звичайно, семи- та восьмирічні навряд чи гуляють самі в нічний час, однак одинадцяти-дванадцятирічних «діток», не кажучи про старшеньких, уже можна побачити вночі на вулицях чи в барах. І обов’язковий атрибут – пляшка пива чи «слабоалкоголки». Я далекий від думки, що неповнолітні, які блукають нічним Переяславом, шукають застосування своїй енергії шляхом виконання добрих справ: як би прибрати стихійні купи сміття, полагодити паркан самотній бабусі чи покосити бур’яни на нічийній території. Навпаки, міліцейські та лікарські зведення повідомляють про дебоші в нетверезому стані, нанесення тілесних ушкоджень різної тяжкості, руйнування пересувних клумб, крадіжки мобілок, мопедів та моторолерів, барсеток, грошей і т.д. Немала в цих злочинах частка неповнолітніх. Хіба матері чи батьку важко запитати у свого нащадка, де він був, чому так пізно (чи рано, якщо під ранок) з’явився додому, чому від нього тхне спиртним? Бо може вийти так, що тяжко працюючи на майбутнє дитини, можна не зогледітися і втратити саму дитину, тоді всі ці зусилля, роки праці втратять сенс. Я кажу не про виродків, які й самі не знають, для чого плодять дітей, а про нормальних людей, які люблять своїх чад і ладні зробити багато чого, щоб ті мали все необхідне.

Мабуть, уже час подумати про введення законодавчої норми відповідальності батьків за дії своїх дітей. Відповідати за дітей треба не тоді, коли вони вже здійснили злочин. Потрібно ввести покарання батьків за неналежне виховання своїх нащадків: за гуляння неповнолітніх у нічний час, за розпивання спиртних напоїв, за нецензурну лайку. Тоді нічні населені пункти стануть набагато безпечнішими й спокійнішими.

А ще варто подумати про встановлення хоча б у межах окремо взятого Переяслава комендантської години для неповнолітніх, наприклад, з 22 чи 23-ї до 6-7-ї години ранку. Можна назвати її якось інакше, проте суті це не міняє. Переконаний, що такий досвід запозичать й інші населені пункти країни, а потім, дивись, дійде черга й до законодавчого акту. Чую заперечення високосановних лібералів, мовляв, пропонується обмеження прав дитини. Саме так, я пропоную обмежити права неповнолітнього на безцільні нічні гуляння, на розпивання спиртних напоїв, на здійснення правопорушень та злочинів. Бо ті, хто так піклується про права дитини, ні словом не згадуючи про її обов’язки (а права без обов’язків – це свавілля, як і обов’язки без прав – рабство), сподіваються, що вишколена охорона, високі паркани та елітні навчальні заклади вбережуть їхніх власних дітей від моральної деградації. Може й так, а взагалі це спірне питання. Проте, що робити звичайним людям та їхнім дітям?

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1015
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою