АвторизаціяРеклама

» » На прийомі у мера Борисполя вирішували земельні питання та скаржились на сусідів

На прийомі у мера Борисполя вирішували земельні питання та скаржились на сусідів

Новини у Борисполі

На прийомі у мера Борисполя вирішували земельні питання та скаржились на сусідів У середу, 23 березня, Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук провів особистий прийом громадян. На цей день записалось 10 мешканців Борисполя і один чоловік з району. Із них шестеро намагались вирішити свої земельні питання, двоє – квартирні, інші – з інших питань.

Так, Деркач Сергій прийшов поговорити, щоб йому виділили земельну ділянку для будівництва, як інваліду війни ІІ групи та ліквідатору ЧАЕС І категорії. «Зі мною треба рахуватись» – неодноразово підкреслював відвідувач міському голові. Натомість голова пояснив, що влада міста нічим не зможе допомогти, оскільки вільних ділянок нема.

– На сьогодні, єдина можливість отримати ділянку, якщо ви знаєте, що є вільна і тоді вам її виділять, – пояснив А.Федорчук.

Також міський голова спростував інформацію щодо земельної черги. Її нема.

Як прийнято на таких прийомах, чоловік ще й поцікавився як будуть вирішувати питання з будинком, де він живе – на Бабкіна, 12. На це голова повідомив, що спеціалісти зі спеціалізованого інституту мають обстежити будинок і зробити висновки.

Із таким же земельним питанням на прийом прийшов Микола Москвичов, який теж має заслуги перед країною і є інвалідом війни ІІ групи. Звісно, він пішов ні з чим, оскільки, як сказав голова, землі немає. Натомість відвідувач нагадав, що він воював в Афганістані, а зараз землю дають АТОшникам «...то може і мені ділянка знайдеться? Раніше потреби не було, а зараз є. Я ж раніше нічого не приходив, не просив».

– Дійсно, ми виділили земельні ділянки для учасників АТО і тільки завдяки тому, що попередній власник від неї відмовився. Зараз ми маємо 250 заяв, але зможемо виділити максимум 60. Можливо, якщо відбудеться об’єднання громад, тоді й буде земля. А зараз її нема. - підкреслим Федорчук.

Питання погодження проекту землеустрою земельної ділянки під садівництво прийшла вирішувати Марія Святослав. Втім, Анатолій Федорчук пояснив, що оформляти проекти під садівництво більше не можна (Генеральним планом не передбачено), а от під городництво – без питань. Щоправда, тут виникла заминка, оскільки жінка, як і її дочка, використали своє право на приватизацію (зазначимо, що з приватизацією землі дочкою сталась неприємна історія – ціла афера – і вони, практично, не змогли на 100% використати своє право). Іншої рідні, яка б могла посприяти в приватизації, в родини нема.

– Давайте ви подумайте, як усе краще зробити, – порадив міський голова, – а міська рада вам у цьому посприяє. Я знаю вашу ситуацію, тому підемо вам назустріч.

Ще три спірні земельні питання були озвучені на цьому прийомі. В одному випадку у Степана Олашина виникло непорозуміння з сусідкою, яка нібито поставила не там огорожу. Тут міський голова порадив зробити геодезію ділянки, щоб визначити точні межі і це стане доказом на суді. В іншому, прийшла Надія Тіткова, яку добре знають у мерії. Її ділянку незаконно обкраяли; хто це зробив, утік за кордон; тепер вона хоче, щоб забране компенсували – дали землю в іншому місці. Ціна питання – 0,02 га.

По третьому питанні заявниця на прийом до голови або не прийшла, або ж запізнилась. Принаймні, ми її не дочекались.

Наступне питання, з яким прийшли люди, стосувалось захисту городян, які мають валютні кредити.

Зокрема, люди просили захистити їх, якщо прийдуть колектори, щоб виселити родини з їхніх квартир.

– Наші боргові зобов’язання передають колекторським компаніям, – пояснила Олена Кучма, одна з відвідувачок. – Вони працюють незаконно, але ні перед чим не зупиняються. Єдине, про що ми просимо, щоб нас захистили, якщо станеться так, що хтось захоче когось із нас виселити. В Борисполі поки що спокійно, а от у Києві такі випадки мають місце. Знаємо, що за деякими слідкували і чекали слушної нагоди, щоб нікого не було дома. Тоді зламували двері і нікого не пускали. Також хотіли б, щоб ви поговорили з начальником поліції в Борисполі і він міг нам допомогти. Бо часто буває, що у власника всі документи на житло, як і в «нового» власника. Буває, що важко розібратись.

А.Федорчук пообіцяв посприяти людям «...чим зможемо», а також порадив тримати постійний зв’язок зі своїм депутатом на окрузі. В даному випадку це: Д.Гопанчук, Ю.Адамовський та Є.Боженко.

Наступний візитер – Володимир Косаренко. Мета візиту на прийом до голови – це порушення тиші сусідами.

– Я до вас прихожу втретє, – звернувся він до Анатолія Соловйовича. – І таке враження складається, що ви не читаєте моїх скарг.

Суть проблеми чоловіка наступна. Він живе в 5-поверхівці по вул. С.Камінського (колишня Комуністична). В його квартирі, як мабуть і в усіх інших, усе чутно, що роблять сусіди. Це йому сильно неподобається, чому й прийшов.

– Дуже вас прошу, щоб ви допомогли виміряти рівень шумів, – пояснив візитер. – Ця послуга платна, а я заплатити за неї не можу. Допоможіть, виміряйте... Тоді можна буде якось вплинути на сусідів за допомогою палиці і штрафів. Я ж ніби в барабані живу. Один стукає із шостої ранку. Другий гулянки до 5 ранку влаштовує. В третього ламінат покладено і чутно як там ходять туди сюди.

Варто додати, що квартира в чоловіка приватизована. Продавати її, щоб переїхати в іншу (в менш галасливу), той боїться. Здавати в оренду і жити в іншій квартирі не планує. Щоправда, запропонував, щоб цю квартиру забрала міська рада, а йому запропонувала іншу. Ідей у чоловіка багато, але рішень мало. Йдучи з прийому без чіткої відповіді на свою проблему він пообіцяв прийти ще раз.

За допомогою в поліпшені житлових умов приходила на прийом Валентина Дрозд. Жінка з родиною (три особи) живе в гуртожитку на 16 кв.м, стоїть на квартирній черзі 26 років, мріє про просторне житло і сподівалась, що їй щось порадять і допоможуть.

– За останні 6 років, – пояснив А.Федорчук, – місто не отримало жодної квартири, а тільки гроші, як пайовой внесок компаніями-забудовниками. Ми подали відповідне звернення до Верховної Ради України, щоб пайову участь відмінили і повернули положення про передачу житла. Поки що чіткої відповіді нема. Є інший варіант, щоб місто побудувало власні будинки, так зване соціальне житло, де б люди могли селитись і поступово викупляти. Такі плани є, але здійсняться вони не сьогодні і не завтра.

Наступний візитер – Сергій Шульга з с.Любарці, голова ГО «Місія захисту бджіл імені Петра Хмари». Чоловік записався на прийом до бориспільського міського голови, щоб у міськраді посприяли в розміщенні їхнього кооперативу, де будуть реалізовувати соціальні проекти бджільництва та проводитимуть апітерапію для реабілітації воїнів АТО. Було відзначено, що це добра справа і міськрада допоможе, чим зможе.

Результатом розмови стало те, що голові громадської організації підказали до кого краще звернутись: безпосередньо до учасників АТО, які теж займаються бджільництвом.

На фото, відвідувачі, на прийомі у міського голови.

Джерело: http://borispol.org.ua

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
мешканці, прийом мера, Бориспіль, міський голова
Оціни новину →
Переглядів: 1500
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою