АвторизаціяРеклама

» » На Бориспільщині труять людей

На Бориспільщині труять людей

Новини у Борисполі

У Сеньківці знаходиться об’єкт підвищеної небезпеки, на якому зберігають карбід кальцію, ацетилен і невідомі хімічні речовини. До Бориспільської районної ради від мешканців села Сеньківка надійшов лист, у якому вони просять перевірити діяльність хімічного складу, що знаходиться між Перегудами, Сеньківкою та Великою Старицею, і визначити, чи дотримуються там екологічних і санітарних норм, чи правомірно поводяться з відходами.

Тож, комісія у складі депутатів райради Надії Спашиби і Миколи Поминального, працівника Бориспільської СЕС Лідії Гетун і декількох небайдужих мешканців села відвідала хімсклад з метою обстеження. Виявляється, ось уже протягом десяти років тут налагоджує свою діяльність ТОВ «Дамал», яке належить до категорії об’єктів підвищеної небезпеки.
Оглянувши приміщення і територію хімскладу, члени комісії зрозуміли, що тут вже давно виробляють вибухонебезпечний газ ацетилен. Окрім того, вздовж території складів у глибокі траншеї скидано десятки, або й сотні, тонн гашеного вапна, яке є продуктом відходу при виробництві ацетилену. А поряд із хімічними складами тече притока річки Красилівки, знаходиться кар’єр, де купаються діти. До того ж, через дорогу розміщені земельні ділянки, виділені під забудову. Люди, можливо, і не здогадуються, в якому місці розпочали будівництво.
Приватне підприємство не має всіх дозволів на виробництво, а головне — на зберігання будь-яких хімічних речовин, а також кінцевої продукції та відходів. Проте, на складах знаходиться велика кількість бочок із карбідом кальцію і балонів, заправлених ацетиленом.

Як розповів керівник місцевої дільниці Геннадій Васильович Малєв, ТОВ «Дамал» має договір з Бориспільською РДА на оренду землі (1,2 га) терміном на 49 років. Будівлі ж є приватною власністю. Частина приміщень віддана в оренду іншим фірмам. Серед них — виготовлення виробів із мармуру, а також склади для зберігання хімічних речовин, щоправда, з’ясувати яких саме — не вдалося. Можливо, це також якісь небезпечні шкідливі речовини?

За словами членів екологічної комісії, результати обстеження хімічного складу будуть розглянуті у четвер на сесії Бориспільської районної ради. Про висновки СЕС і рішення народних обранців ми повідомимо згодом.

Та мешканці Сеньківки продовжують обурюватися: чому ж на їхній захист не стає сільська рада?

Довідка:
Пил карбіду кальцію має подразнюючу дію на шкіру, дихальні шляхи та очі. Небезпечний при вдиханні (викликає нежить, кашель, відчуття задухи, переривчасте дихання, можливий набряк легенів), потраплянні на шкіру (опік, виразка) та в очі (набряк повік, різь в очах, сльозогінність). При пожежі та вибухах можливі травми. Ацетилен — газ наркотичної дії. Отруєння викликаються головним чином фосфористим воднем, що знаходяться в ацетилені.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Бориспольщина
Оціни новину →
Переглядів: 865
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою