АвторизаціяРеклама

» » На Бориспільщині ліквідують районне радіомовлення

На Бориспільщині ліквідують районне радіомовлення

Новини з району

На Бориспільщині ліквідують районне радіомовлення Під час засідання 34 сесії Бориспільської районної ради, яке відбулось 5 грудня 2019 року, депутати проголосували за проект рішення, яким передбачено ліквідацію КП "Редакція районного радіомовлення Бориспільської районної ради" з 1 січня 2020 року. Відповідно до проекту, буде створена ліквідаційна комісія, куди ввійшли керуючий справами Бориспільської районної ради Антон Мотрич та директорка районного радіомовлення Алла Богуш. Рішення історичне, оскільки в небуття відходить ціла епоха.

Нагадаємо, перші радіопередачі про місто Бориспіль та Бориспільський район почали виходити взимку 1930 року. Тоді був створений такий засіб масової інформації, як радіо газета, ініціатором якої був Олекса Носенко. Він, разом із Панасом Юром готували та читали огляди подій, які відбулись на Бориспільщині впродовж тижня. Читали цю газету перед мікрофоном, встановленим в одній із кімнат районного Будинку культури. А чули її в тих селах, де були встановлені гучномовці. Станом на 1932 рік у районі було радіофіковано 12 населених пунктів, де налічувалося 1087 радіоточок.

Розширення радіомережі припадає на післявоєнний період (після 1945 року). Відомо, що кількість радіоточок (разом із Борисполем) сягала 15-20 тисяч. Передачі готували і вели зі студії Бориспільського радіовузла. Редакцію представляв один журналіст, який працював у штаті газети "Колективіст" (пізніше "Трудової слави"), але називався кореспондент-організатор районного радіомовлення. Так було до 1991 року.

У 1991 році радіомовлення розділилось. Бориспільська міська рада виступила засновником редакції міського радіомовлення, а Бориспільська районна рада – редакції районного радіомовлення.

Першою редакторкою редакції Бориспільського районного радіомовлення було призначено Ларису Михайлівну Іщенко, яка пропрацювала на цій посаді майже 20 років. У 2010 році її змінила Алла Іванівна Богуш.

До відома, програми районного радіомовлення виходили на каналі УР-1 ("Промінь") проводової мережі тричі на тиждень: понеділок, середа, п’ятниця; з 06:30 по 06:45.

В останні роки районне радіомовлення почало втрачати своїх слухачів, оскільки проводові мережі перестали як слід обслуговувати. Внаслідок цього радіоточки як у селах, так і в місті почали одна за одною замовкати. Власне це й призвело до ліквідації міського та районного радіомовлення проводовими мережами. Щоправда, якщо в Борисполі радіомовленню дали друге життя, перевівши його в FM-діапазон, про долю районного радіомовлення говорити ще зарано. Принаймні до тих пір, допоки не будуть сформовані об’єднані територіальні громади.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
радіогазета, радіомовлення, Бориспільський, ліквідують, Район
Оціни новину →
Переглядів: 404
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою