АвторизаціяРеклама

» » Лист із минулого в село Старе до Михайленка Корнія Денисовича

Лист із минулого в село Старе до Михайленка Корнія Денисовича

Суспільство

Лист із минулого в село Старе до Михайленка Корнія Денисовича Цей лист був написаний рівно 76 років тому з далекої Німеччини на рідну Україну в село Старе. Писав її Олексій Михайленко до свого батька Михайленка Корнія Денисовича в неділю 19 вересня 1943 року з-під німецького міста Gevelsberg, що знаходиться в землях Північного Рейн-Вестфалія. Адже саме сюди він потрапив на примусові роботи, отримавши статус "остарбайтер".

Припускаємо, що листів Олексієм додому було написано чимало, але в архівах Київської області зберігся лише один. Із нього дізнаємося, що вдома залишились батько, мати та дві сестрички: Феня і Проня. Він їм усім бажає усього найкращого та щоб Бог дав "...пережить це время".

Пише, що отримав дві откритки. Одну, яку писав батько; другу, яку писала Феня. Також від Хартини Д. отримав 9 откриток. Про що вони писали Олексію, можна тільки здогадуватись.

У своєму листі згадує сестру Марину, таку ж саму бранку. Пише, що за кілька тижні вони будуть разом працювати. А зараз, то вона до нього в гості приїжджає, то він до неї збирається завітати.

А ще він закликає рідних не журитися, а просити Бога, "...щоб нам тільки пережити війну".

П.С. Дотепер цей лист бачив Олексій, який його написав. Бачили слідчі, які після війни вишукували "ворогів". Бачили спеціалісти архіву. Корній Денисович так і не отримав цього листа від сина. В редакції сайта "Движение Борисполя" є копія листа, яку ми можемо передати родичам, якщо такі є. Наша електронна адреса: info@borispol.org.ua.

Хочеш дізнаватися новини Борисполя першим? — Підпишись на Telegram Движение Борисполя
Район, Старе, фашисти, остарбайтери, село, Бориспільський, листи
Оціни новину →
Переглядів: 503
Рейтинг: 3.7/3

Коментарі

avatar

Новости по теме