АвторизаціяРеклама

» » Лист із минулого

Лист із минулого

Новини у Борисполі

Село Кириївщина, що у Бориспільському районі, чи не єдине, де на День Перемоги не проводили святковий концерт, не було жодних веселощів. У селі організували мітинг пам’яті, на якому вшанували полеглих у роки війни, пригадали добрим словом учасників бойових дій, матерів і вдів, які не дочекалися своїх синів і чоловіків; пом’янули щирим спогадом і тих, хто помер вже у мирний час.

Ранок 9 травня видався напрочуд сонячним. До пам’ятника, де викарбувані імена 19 односельців, які не повернулися з війни, поклали вінки. На зеленому майдані поряд із сільським клубом відбулася поминальна панахида. Потім, за давнім звичаєм, кириївчани влаштували поминальний обід...

Та найбільш зворушливим був момент, коли ведуча заходу Надія Василівна Гайдамака розповіла історію про односельця, інваліда війни Івана Івановича Кононенка, який помер майже 20 років тому. Вона прочитала лист, який «прийшов» через 26 років до рідних.

Справа у тому, що у 1985 році завідуюча клубом Надія Гайдамака проводила свій перший захід до Дня Перемоги «Від щирого серця», куди були запрошені ветерани війни. Проте через хворобу Іван Кононенко не зміг прийти на зустріч. Тож він, тамуючи страшенні болі від численних ран, написав свої спогади про бойовий шлях і передав їх Надії Василівні. Увесь цей час вона берегла лист як реліквію, бо мріяла про відкриття музею у рідному селі. Та потім вирішила, що право на цей рукопис мають діти і онуки ветерана. Тож через багато років лист з минулого отримав онук Івана Івановича Олександр Кононенко. Немов святиню, цей архівний документ він має зберегти для майбутніх поколінь. Адже у листі, як висновок, як застереження для нащадків, рукою дідуся написано: «Я думаю, що кожна людина на планеті… ніколи не скаже, що хоче війни».

Від імені мешканців Кириївщини Олександр завіз кошик з квітами на могилу свого дідуся.

День пам’яті мешканцям Кириївщини допоміг організувати депутат Рогозівської сільської ради Валерій Григорович Себро із дружиною Любов’ю Андріївною. Вони ніколи не залишаються осторонь життя у селі. «Валерій Себро — людина доброї душі. Саме за його спонсорської підтримки вже декілька років поспіль у селі відбуваються усі масові заходи, де збираються люди різних поколінь, приїжджають гості,» — розповідають мешканці села. На День Перемоги Любов Андріївна пригощала селян смачним кулешем, рецепт якого їй дістався від батька-фронтовика.

Хочеш дізнаватися новини Борисполя першим? — Підпишись на Telegram Движение Борисполя
Бориспільщина, село, Кириївщина
Оціни новину →
Переглядів: 1304
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новости по теме