АвторизаціяРеклама

» » Книшовий цвинтар стає пантеоном пам’яті

Книшовий цвинтар стає пантеоном пам’яті

Новини у Борисполі

Минулої суботи, в День міста, у Борисполі відбулася важлива історична подія. На місці колишнього древнього Книшового цвинтаря освячено дві великі братські могили, останки більше тисячі наших пращурів, перепохованих зі старих і занедбаних. Це лише початок втілення в життя тієї благородної ідеї, за яку взялася міська влада і громада.

З боку Київського Шляху замість частини непривабливої бетонної огорожі з’явився кований металевий паркан. Від воріт центрального входу вимощена бруківкою широка доріжка приводить до встановленого в центрі майже п’ятигектарної території пам’ятника Павлові Чубинському, перенесеного з попереднього місця, що навпроти автобусної зупинки. На вході до майбутнього Пантеону пам’яті встановлено чималу гранітну брилу з викарбуваним коротким текстом історії цвинтаря. Могили Героя Радянського Союзу Бабкіна та інших військових льотчиків проектантами і будівельниками впорядковано і залишено на місці. Неподалік церкви Миколи-Чудотворця облаштовано дерев’яний хрест пам’яті жертв комуністичного терору і голодомору 1933 року, встановленого бориспільськими рухівцями на цвинтарі 20 років тому. В майбутньому планується встановити новий монумент.

Участь у поминальних урочистостях взяли сотні небайдужих бориспільців, священики і прихожани Української православної церкви Київського патріархату, Бориспільської римо-католицької громади. Батюшок УПЦ Московського патріархату на території меморіалу не було помічено. Вочевидь, у своїй громадсько-релігійній діяльності вони дотримуються інших пріоритетів.

Заупокійну літію за світлі душі померлих звершив ректор Київської православної богословської академії, намісник Свято-Михайлівського монастиря отець Димитрій.

— Те, що зробила громада, — яскраве свідчення, як треба ставитися до померлих. Цивілізована держава може вважати себе такою, коли вона з повагою ставиться до праху тих, кого вже нема, — сказав мер Борисполя Анатолій Федорчук. Він же разом із митрополитом Димитрієм біля могил, обрамлених гранітними плитами зі встановленими іменами кількох сотень похованих, посадили дві плакучі верби як символ смутку і печалі.

— Дев’ятого жовтня ми з мерами інших міст України — а їх має приїхати більше сотні — закладемо тут парк червоних дубів, — зазначив Анатолій Соловйович. — Думаю, кожен житель міста матиме за честь посадити дерево в пам’ять про тих, кого нема вже зараз з нами.

Звичайно, приїзд до Борисполя такої кількості градоначальників — подія неординарна, корисна й почесна для наших городян. От тільки невеличкий «черв’ячок» сумнівів у щирості бориспільських чиновників і депутатів щодо благородства, духовності, суспільної моралі таки дещо підточує душу. Цікаво, як вони пояснять шановним і поважним гостям оту ганебну присутність перед вікнами мерії на центральному майдані міста статуї, що символізує іншу, протилежну, людиноненависницьку мораль вождя і творця тоталітарної системи Леніна, послане котрим 1920 року більшовицьке червоне військо спалило до тла пів-Борисполя і розстріляло кожного десятого мешканця міста, немало з яких було поховано і на Книшовому цвинтарі?

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 884
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою