АвторизаціяРеклама

  1. Новини
  2. »
  3. Новини з району
  4. »
  5. Хто відродить Сулимівський парк?

Хто відродить Сулимівський парк?

Новини з району

Сулимівський парк колись був окрасою не тільки села, але й Бориспільського району. Ці мальовничі місця мають ще й багату історію, пов’язану з Гетьманом України Іваном Сулимою. Поряд із парковою зоною знаходиться найдавніша на Лівобережжі церква, побудована коштом самого гетьмана. Серед зелених насаджень парку багато рідкісних, занесених до Червоної Книги України, рослин. Адже тут понад століття тому жив поміщик, красивий маєток якого ще декілька десятків років тому був місцевою школою.

Сьогодні ж Сулимівський парк зовсім занедбаний: заростають бур’янами доріжки, зникають цінні породи дерев і трав, висохло дзеркальної чистоти озеро, а від панського будинку залишився лише фундамент. Навіть скіфську бабу, яка мирно спостерігала за занепадом чарівного куточка природи, викрали три роки тому.

Якби парк упорядкували, доглядали, то він міг би стати частиною цікавого туристичного маршруту не лише з історії району, але й усієї держави. Здавалося б, і були намагання окремих керівників району привернути увагу до відбудови парку у селі Сулимівка, але минав час, і всі розуміли, що то звичайний політичний піар.

Ще зовсім недавно Сулимівський парк належав до історичних пам’яток обласного рівня. За словами Кіровського сільського голови Миколи Миколайовича Дженджебіра, нещодавно стало відомо, що парк рішенням обласної ради нібито передано у підпорядкування Бориспільської райдержадміністрації.

«Прикро, що у нашій державі місця, які мають історичну і природничу цінність, нікому не потрібні, — говорить Микола Дженджебір, який цікавиться історією України і добре знає історію Бориспільщини. — Для того, щоб парк став привабливий для туристів, у нього треба вкласти декілька мільйонів гривень. Якби парк набув статусу державного, то й кошти на його утримання виділялися б із державного бюджету. Наша ж сільська рада є дотаційною; ми ледве вишукуємо кошти на ремонт школи, сільської дороги... А великий парк нашому бюджету зовсім не під силу. На жаль, сьогодні у державі кошти на культуру, освіту, мистецтво виділяють в останню чергу».

Ми не здивуємось, якщо через деякий час цей парк перейде у приватні руки!

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Сулимівка, Іван Сулима, Парк
Оціни новину →
Переглядів: 1282
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою