АвторизаціяРеклама

» » Якби ви вчились так, як треба

Якби ви вчились так, як треба

Новини у Борисполі

Нещодавно мені випала нагода побувати на Львівщині. Приємно вражає багата мелодійна українська мова, яку в нашому регіоні, на жаль, почуєш досить рідко. Окрім того, впадають в око колоритні, по-справжньому українські назви магазинів, кав’ярень, ресторанів, перукарень: «Оберіг», «Чорнобривці», «Щедрик», «Оленка», «Воля», «Смачні харчі», «Родинна ковбаска», «Троянда» тощо.

Зате ж у нас суржик звучить не тільки у побуті. Про низьку мовну культуру свідчать і численні написи на розважальних закладах і торгівельних точках. Ось, наприклад, у центральному парку Борисполя стоїть «Бархат» (причому далі написано українською — «Розважальний комплекс»), на вулиці Запорізькій працює заклад, назва якого звучить ностальгічно: «Столовка СССР» (і поруч — «смачно»). А задумувались ви, що означає назва супермаркету «Сільпо»? Так, це слово-калька, яке походить від російського «сельпо» (сельское потребительское общество), бо ж українською мовою: сільське споживче товариство (ССТ).

Іноді є назви, які зустрічаються у нашому щоденному житті, але походять з інших мов, хоча у нас є чудові відповідники. Наприклад: а чи не краще замість словосполучення «оптові ціни» вжити, як у Львові, «гуртові ціни»?
Краще було б звернутися за порадою до фахівців, перш ніж вивішувати якусь неграмотну, а іноді безглузду назву. Та що говорити про загальні назви, коли вже давно українці називають своїх дітей іменами, які не підлягають жодним правилам орфографії: Крістіна, Макс, Нікіта, Альона.

Окрім того, чому ми терпимо приниження, мешкаючи на вулиці Леніна, Дзержинського, Фрунзе, Котовського або щодня споглядаючи пам’ятник Ульянову? Та й яке відношення вони мають до України? Які ж патріотичні почуття ми можемо виховати у підростаючого покоління, коли нас оточують імена наших ворогів, а не героїв?

Найперше, ми не знаємо своєї історії! А, можливо, у владних структурах сидять або невігласи, або колишні комуністи? Тож спробуйте пробити мури байдужості і свідомого знищення історичного минулого нашого краю, щоб перейменувати бодай одну вулицю! Але ж є населені пункти в Україні, де люди мешкають на вулиці 50-річчя УПА, а не 50-річчя СРСР. А скільки у нас є справжніх героїв, історичних особистостей, якими варто гордитися, і саме їхніми іменами слід називати вулиці або населені пункти!

Неграмотні назви — це засмічування, приниження нашої багатої мови, яка несе у собі великі знання та генетичний код нації. А примушування нас, українців, повторювати десятки разів на день імена катів і україноненависників, жити на вулицях, названих їхніми іменами, дивитись на їхні скульптури, — це що, «данина історичному минулому» (як стверджують ті, хто або не знає історії, або служить неукраїнським інтересам)? Та чи не є це цілеспрямованою програмою приховування нашого минулого, нав’язування нам чужої ідеології та брехливої історії?

Тож чи поставили б на своїй землі росіяни пам’ятник Степану Бандері, Івану Мазепі, Івану Виговському? А чому ж ми дозволили встановити пам’ятник Катерині ІІ в Одесі, монумент проти УПА у Сімферополі, погруддя Сталіну у Запоріжжі? І все це, очевидно, через наше духовне зубожіння, неграмотність, обмеженість. Адже політики дають нам солодкі обіцянки, і ми їм сліпо віримо. Нам пропонують недалекоглядні серіали і примітивні передачі, і ми ними займаємо увесь свій вільний час.

На жаль, небагато хто читає літературу, над якою варто поміркувати, дивиться кінофільми, які додають знань. Адже тоді, коли ми знатимемо правду про наше минуле, дбатимемо про сьогодення і виховуватимемо гідне майбутнє, нам не будуть нав’язувати чужу мову, історію, релігію. Тоді ми будемо господарями на своїй землі.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1316
Рейтинг: 3.0/4

Коментарі

avatar
0
2 Спам
Як відрізнити засмічену мову від діалекту чи від суржику. І в якому регіоні мова правильна а в якому неправильна... Не треба сюди Львів за вуха тягнути. Там також багато слів польського походження. А неграмотних що "мачить" будемо... Коли вже наші люди навчаться щось створювати а не все паплюжити. От і створіть товариство захисту мови, сайт, гуртки. А те що баришпальці неграмотні... так уся країна неграмотна з президентом разом...
avatar
0
1 Спам
на цю гидотну статтю, даже коментар не зручно залишати!!!!!!!!!!
avatar

Новини за темою