ВойтиРеклама

рецепти від читачів

» » Як підписати декларацію з лікарем: покрокова інструкція

Як підписати декларацію з лікарем: покрокова інструкція

Общество

Як підписати декларацію з лікарем: покрокова інструкція Для початку перевірте, чи автономізувався медичний заклад, у якому працює обраний вами лікар, чи підключений він до системи «Електронне здоров’я».

Нижче описана процедура, офіційно та ефективно запрацює лише тоді, коли:
1) медичний заклад, у якому працює обраний вами лікар, має бути підключеним до системи «Електронне здоров’я» (перевірте за посиланням https://portal.ehealth-ukraine.org/divisions.html#/ або запитайте у реєстратурі);
2) медзаклад стане комунальним некомерційним підприємством (автономізується);
3) запрацює Національна Служба Здоров’я України (НСЗУ), а це не раніше 2 липня 2018 року;
4) медичний заклад укладе договір з НСЗУ. Тільки тоді, держава (НСЗУ) буде сплачувати гроші за ваше обслуговування закладу, в якому працює обраний вами лікар.

Варто наголосити – ніякого ажіотажу в часі щодо підписання декларації немає. Це можна зробити протягом 2018 року, але найкраще почати це робити з відкриттям НСЗУ (червень-липень). Зараз система e-Health починає лише тестування своєї роботи з деклараціями.

Для підписання декларації з лікарем потрібно:

1. Звернутися в медзаклад, де працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, із яким ви хочете підписати декларацію. Із собою потрібно мати паспорт, податковий (ідентифікаційний) номер і мобільний телефон. Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, візьміть також свідоцтво про народження дитини.

ВАЖЛИВО: Заклад, у якому працює обраний вами лікар, має бути підключеним до системи «Електронне здоров’я».

2. Ваші дані та контактний телефон внесуть у систему «Електронне здоров’я». Це зробить уповноважена особа закладу первинної медичної допомоги. В різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар тощо.

ВАЖЛИВО: Декларації укладаються виключно в електронній формі (не буде жодних бланків, форм, печаток тощо). Щоб пересвідчитись, що декларацію підписує реальна людина і унеможливити будь-які спроби шахрайства, введено підтвердження за допомогою SMS-коду, який надходить на номер вашого мобільного телефону. Так, після введення даних, пацієнт отримує SMS із кодом на вказаний номер телефону, який уповноважена особа медзакладу вводить у систему «Електронне здоров’я» для підтвердження.

Якщо у вас немає мобільного – не проблема. Для підтвердження уповноважена особа медзакладу сфотографує чи відсканує оригінали ваших документів, щоб долучити їх до декларації в електронній системі.

3. Уповноважена особа медзакладу роздруковує з системи «Електронне здоров’я» примірник декларації для перевірки.

ВАЖЛИВО: Уважно перевірте свої дані. Якщо помітили помилку, скажіть про це уповноваженій особі медзакладу. Декларацію роздруковуватимуть до тих пір, поки все не буде правильно заповнене.

4. Якщо все правильно, уповноважена особа медзакладу роздруковує з системи «Електронне здоров’я» ще один примірник декларації.

ВАЖЛИВО: Обидва примірники декларації мають бути ідентичними та без помилок.

5. Пацієнт підписує 2 примірники декларації.

ВАЖЛИВО: Один із примірників залишається у вас, інший – у медзакладі.

6. Уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров’я».

Також радимо переглянути Бориспільчанці в записничок - вісім кулінарних порад

Хочешь узнавать новости Борисполя первым? — Подпишись на Telegram Движение Борисполя
медична реформа, сімейний лікар, декларація
Оцени новость →
Просмотров: 1697
Рейтинг: 5.0/3

Комментарии

avatar

Новости по теме