АвторизаціяРеклама

» » Як депутати землю на Бориспільщині ділили

Як депутати землю на Бориспільщині ділили

Новини з району

Сесія сільської ради у Великій Олександрівці Бориспільського району нагадувала більше сходку села. Мешканці покинули свої домашні клопоти та роботу і прийшли відстоювати права на землю, яку обробляли 10 і більше років. Люди скаржилися, що роками просили у сільського голови Миколи Сергійовича Горленка рішення на приватизацію земельних ділянок, проте марно.

На сесію ж 28 квітня, говорять великоолександрівці, їх привела несправедливість, справжній дерибан землі місцевими депутатами. За словами мешканців Великої Олександрівки і Чубинського, вони мали городи по 10-20 соток, а рішення на приватизацію їм видавалось, здебільшого, на 5 соток. Окрім того, багатьом селянам пропонували цей клаптик землі в іншому місці. Декому, замість обробленого роками городу, значно меншу земельну ділянку на смітнику чи у бур’янах…

«Я буду жити у сільській раді, я не дозволю забрати город, — обурюється молода жінка. — У мене двоє дітей: 12 і 18 років. Я обробляю 20 соток, а пропонують рішення на приватизацію тільки на 5. У сестри теж подібна ситуація.»

Сесію сільської ради проводила секретар, сільський голова у той час спілкувався із районною комісією із благоустрою. Народні обранці усіляко намагались відтягти вирішення земельних питань: обговорювали «різне», намагалися «за законом» виставити за двері своїх односельців. Бо ж питання розглядалися і справді «епохальні». Але ж правди втаїти депутатам так і не вдалося. Бо ж головною темою, як відзначив хтось із ображених людей, був розподіл земельних ділянок між близькими родичами депутатів сільської ради. Сам Микола Сергійович прийшов на засідання, коли вже більшість людей пішли додому.

«Образливо те, що людям по 5 соток «достатньо», а собі і своїм родичам депутати щороку виділяють землю під забудову, для ведення особистого селянського господарства,» — обурюється жінка, яка понад 10 років обробляла 12 соток, а тепер змушена їх віддати.

Пенсіонерка Раїса Панасівна стверджує, що свою ділянку (20 соток) обробляє понад 20 років. Минулої осені вона ще й 2 машини перегною внесла і переорала на зиму, а тепер з’ясовується, що то вже не її земля. «Хтось із депутатів сказав, що моя земля не оброблена, але ж це неправда!» — доводила на засіданні Раїса Панасівна. Та все ж отримала «законні» 5 соток.

А ось Тетяна Катуліна вирішила звернутися за допомогою до обласної прокуратури і Секретаріату Президента України. Жінка мешкає у селі Чубинське понад 26 років, працювала на сільськогосподарській виставці, але землі, яку давно засіває, так і не може приватизувати. Спочатку з 30 соток їй дали рішення на 18, а під час останньої сесії залишили лише 5 соток. Відступати не збирається і Тетяна Олексієнко, яка на сесії захищала інтереси не тільки свої, але й односельців. І хоча частина вимог була задоволена, люди побачили у прийнятті рішень депутатами більше несправедливості. Тож великоолександрівці з надією на допомогу звернулися до Бориспільської міжрайонної прокуратури.

«Депутати сиділи у сільській раді до вечора і таки додерибанили землю,» — такий вердикт винесли мешканці Великої Олександрівки, які привезли до редакції цілий пакет документів.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 968
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою