АвторизаціяРеклама

» » Історичний музей в Іванкові визнано одним із кращих в Україні

Історичний музей в Іванкові визнано одним із кращих в Україні

Новини в Борисполі

Іванківський народний історико-краєзнавчий музей стає осередком збереження героїчного минулого не лише одного села, а й району, і України в цілому. Адже тут зібрано близько 5 тисяч експонатів, які розповідають про різні періоди розвитку нашої держави.

У музеї проходять уроки історії України для школярів місцевої школи; сюди приїздять учні і вчителі з інших сіл, представники районної влади і навіть гості з Росії, аби доторкнутися до історичного скарбу, який зібрав, упорядкував і зумів зберегти директор Петро Зінченко. Вчитель за фахом, колишній сільський голова, він закоханий у рідне з діда-прадіда село Іванків. Цікавість до історії, археології, культури і мистецтва переросла у справжнє захоплення, стала метою усього життя. Петро Федорович домігся, щоб музею присвоїли статус районного. Окрім того, минулої осені Іванківський музей брав участь у І Всеукраїнському конкурсі громадських музеїв України. Серед майже 1000 закладів культури нашої країни цей історико-краєзнавчий музей увійшов до сотні кращих, і в номінації «Історія рідного краю» отримав почесне третє місце.

Петро Федорович започаткував своє дітище ще у 1982 році, а у 1993-му музей отримав звання народного. І вже у 2009 р. він постав перед шанувальниками історії в оновленому вигляді після реконструкції.

Музейні експозиції знайомлять відвідувачів із археологічними розкопками місцевих курганів-могил, які відносяться до доби бронзи, скіфської і черняхівської культур, часів Київської Русі і козаччини. Значну увагу приділено висвітленню подій Другої світової війни, періоду колективізації, пам’яті жертв голодомору 1932-33 років, видатному поету, нашому земляку Василю Швецю.

Важливу роль у висвітленні окремих тем відіграють картини народних художників, значна частина з яких написана самим Петром Федоровичем. На полотнах оживають історичні моменти: козаки у степу, половецькі баби, затоплене село Гусинці, православні храми і просто мальовничі куточки рідного краю. Окрім того, Петро Зінченко видав цікаву наукову працю «Поміж плугом і мечем», у якій зібрані вагомі матеріали з часів сивої давнини. Автор намагається відтворити картину виникнення перших поселень на території Бориспільщини і Придніпров’я загалом.

Працівники музею проводять пошукову, пропагандистську і науково-дослідницьку роботу, співпрацюють з іншими історичними музеями України. А незабаром, розповідає директор музею, планують відкрити виставкову залу, де б проходили виставки народних майстрів та умільців.

Хочеш дізнаватися новини Борисполя першим? — Підпишись на Telegram Движение Борисполя
музей, Бориспольщина, Иванков
Оціни новину →
Переглядів: 1293
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новости по теме