АвторизаціяРеклама

» » Гуртом усе-таки краще

Гуртом усе-таки краще

Новини у Борисполі

Люди звикли, що газета — це остання інстанція, до якої вони звертаються зі своїми проблемами, коли уривається терпець шукати спільну мову із комунальними службами. Саме такий дзвінок Людмили Миколаївни Щербак привів кореспондента до будинку готельного типу на Ватутіна, 73а.

Зустрілися ми із нею та її трирічною донечкою у дворі будинку. Цей дворик, захищений будівлями від шумних доріг, міг би бути дуже затишним. Але він якийсь непривітний. На дитячому майданчику лежить стос шин, стоять одинока гойдалка та скромний дерев’яний будиночок, як дізналася згодом, — витвір фантазії та рук жителів «гостинки».

— Наш будинок обслуговує ЖЕК-1. Ми неодноразово зверталися туди, бо у під’їзді постійно смердить, протікають труби. Внаслідок цього сиріють стіни, чорніють шпалери, страшенна вологість у квартирах… До того ж на наші виклики жеківці реагують вкрай неохоче. Ось приклад дводенної давнини. Прийшла додому — чутно, що прорвало трубу, і страшенно смердить каналізацією. Щоб змусити працівників ЖЕКу оперативно відреагувати на мій дзвінок, мені довелося не просто сваритися, а навіть вживати нецензурні слова. Звичайних слів навіть слухати не хотіли. Щоправда, приїхали, замінили трубу. Залишили після себе купу землі замість колишньої клумбочки.

Зверталися ми також і стосовно дитячого майданчика. Колишній, «совдепівський», постраждав, коли замінювали теплотрасу до сусіднього кооперативного будинку. Та територія два роки була розритою. Потім ще тривалий час не могли допроситися, щоб із майданчика прибрали тротуарні плити — один із мешканців кооперативного будинку не дозволяв. Те, що ви зараз бачите, зробили ми самі. Скинулися, хто скільки міг, і зробили. Жителі кооперативного будинку практично не допомагали фінансово.

— Якщо ви зуміли організувати людей, щоб облаштувати цей майданчик, чому не організуєтесь і не створите будинковий комітет? Адже голова будинкового комітету як представник цілого будинку має вагоміший голос і у спілкуванні з ЖЕКом, і з міською владою. Створення будинкового комітету не означає відокремлення від ЖЕКу. А от проконтролювати якість обслуговування вашого будинку і добитися чогось більшого, ніж заміна труби в аварійній ситуації, — із таким завданням будинковий комітет швидше впорається.

Пропозиція щодо створення будинкового комітету співрозмовників зацікавила, і за кілька днів мені повідомили, що є вже людина, яка взялася очолити їхню будинкову громаду.

Із проблемами будинку на Ватутіна, 73а звернулася до начальника ЖЕК-1 Володимира Володимировича Вошкулата.

— У підвалі того будинку постійно забивається каналізація. Коли ми витягуємо звідти ганчірки та інші сторонні предмети, то винного не знайти. А мешканці нижніх поверхів, які першими страждають через забиту каналізацію, замість дочекатися майстра ідуть і розбивають «ревізію» — спеціальну пробку, через яку прочищаються труби. І каналізаційні стоки ллються у підвал… Три роки тому довелося докласти чимало зусиль, щоб відкачати з того підвалу воду, якої було по коліна, полагодити каналізаційні мережі. Але аварії все одно повторюються.

— Жителі будинку звертаються в усі інстанції з проханням облаштувати біля нього дитячий майданчик. Та й доріжка перед будинком після якоїсь чергової аварії комунікацій, під час дощу перетворюється на брудне місиво...

— Там є одна проблема. У них спільний двір із кооперативним будинком. І за логікою речей, усі жителі, та й підприємства, які знаходяться поруч, мали б брати посильну участь у облаштуванні свого двору. Але коли ЖЕК звернувся до голови кооперативу з пропозицією спільно побудувати контейнерний майданчик, він відмовився. Вони користуються нашими контейнерами для сміття, наші працівники там прибирають, а як і кому вони платять за вивезення сміття, мені невідомо. Так само і з дитячим майданчиком: чому будувати його має тільки ЖЕК? А щодо благоустрою двору, так там взагалі є кого залучати до цих робіт. У дворі розташовані ще два підприємства і бойлерна. Відповідно до правил благоустрою, вони також мають свою зону відповідальності. От і потрібно об’єднати їхні зусилля разом.

Незрозумілим залишилося тільки одне питання: кому належить об’єднувати таких різношерстих сусідів, як бойлерну, підприємства, кооперативний та ЖЕКівський будинки для того, щоб зробити благоустрій двору, забезпечити умови для підтримання чистоти та дозвілля дітвори? Навряд чи це під силу будинковому комітету скромної «гостинки».

Ірина Голуб

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 934
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою