АвторизаціяРеклама

» » Джерела тривоги нашої

Джерела тривоги нашої

Новини Борисполя

Депутат міської ради Олег Геннадійович Станкевич на сесії міськради порушив питання, що на території міста на складі нинішнього підприємства «Райагрохім» зберігається 40 тонн пестицидів, які є загрозою для навколишнього середовища та здоров’я людей.

Група журналістів побувала як на прилеглій території, так і в самому складі. Тут хімічна отрута «зберігається» у мішках та бочках. Вона була завезена ще в 1975 році. Автор цих рядків був на складі близько п’яти секунд і вилетів з приміщення, як пробка з пляшки шампанського. Неймовірно важкий запах, стан мішків і бочок свідчить, що пестициди зберігаються абияк. Висновок журналістів, депутата Олега Станкевича, керівництва «Райагрохіму» — отрутохімікати слід негайно утилізувати.

— За приблизними підрахунками, — говорить голова наглядової ради Микола Іванович Нетеса, — на утилізацію отрутохімікатів треба витратити мільйон гривень. Такої суми у району немає. Розроблений райдержадміністрацією кошторис витрат на утилізацію пестицидів у 2009 році залишається на папері, бо у Державному фонді охорони навколишнього природного середовища грошей немає!

Ще одне джерело тривоги знаходиться на межі міста і району. Це наслідки роботи збанкрутілого радгоспу «Бориспільський». Сім років тому не використаними отрутохімікатами заповнено 5 контейнерів. На жаль, технологія зберігання контейнерів, котрі повинні були б стояти на забетонованому майданчику, порушена. Кілька контейнерів руйнуються, спостерігається витік отрутохімікатів у грунт, кришки контейнерів закриті не герметично, тому навколо місць зберігання відчутний специфічний запах. До того ж, територія, де стоять контейнери, не обгороджена. Яка подальша доля цих екологічно небезпечних джерел, невідомо.

Очевидно лише одне: є реальна загроза здоров’ю бориспільців, але немає реальних кроків з боку влади, щоб цю загрозу відвернути.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1131
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar
0
1 Спам
Ну наконец-то наши доблестные акулы пера соизволили написать о реальных городских проблемах. Может, объявим опрос на тему "Отреагирует ли наша дорогая прокуратура, на очевидный факт халатности дирекции совхоза при строительстве и вводе в эксплуатацию хранилища пестицидов?" Как человек, имеющий некоторый опыт в вопросах охраны природы.... biggrin так сказать.... ну ОЧЕНЬ сомневаюсь...
avatar

Новини за темою