АвторизаціяРеклама

» » Двомісячник псевдо-благоустрою у Борисполі

Двомісячник псевдо-благоустрою у Борисполі

Новини в Борисполі

Коли заводять розмови про благоустрій, уява вперто показує яскраві картинки прибраного та оновленого міста. З 23 березня по 23 травня в місті Бориспіль триває двомісячник з благоустрою. Ще зарано робити прогнози, чим він закінчиться, але сьогоднішня ситуація віддає негативом.

Для початку згадаємо вихід виконкому у повному складі на імпровізований «суботник». Написано в лапках, бо все запланували на робочий день. Мені, як бориспільцю, приємно, що чиновники не просиджують м’які крісла, а вийшли, щоб навести чистоту перед вікнами міської ради, показали городянам на власному прикладі... Як то кажуть: «Не словом, а ділом!».

Але ж зарплата за один день у мерії складає 50-200 гривень. Скажіть, коли двірнику в Борисполі платили такі гроші? Максимум 30-ть. Отже, вихід «повного складу» обійшовся міському бюджету в кругленьку суму. Як на мене, то краще б вони відмовилися табелювати цей день, а на благодійні гроші найняли людей, які сидять без роботи.

Показове прибирання показали по телебаченню, освітили в газетах - от і все. Ані користі, ані шкоди. От тільки якби спланували все на вихідні, а не в робочий час, тоді інша справа! Саме так і зробили 27 квітня на вулиці Ясній. Коли жителі мікрорайону у власний вихідний день, разом із депутатом, вийшли та навели порядок біля будинків.

Як би там не було, але старт благоустрою вже дали. Про це свідчать чисельні стовбури диму, які щодня зависають над містом. Палять пластик, гілля, побутове сміття, тобто все, що назбиралося за зиму. І цією гидотою всі ми зараз дихаємо. До речі, люди неодноразово зверталися до можновладців, щоб заборонили палити сміття. У відповідь – традиційне «на жаль» і розведення рук, а також відмовка: «Ми не можемо стояти над кожним».

Тут можна сказати про безсилля влади, але ж коли люди (зокрема, в приватному секторі) просять посадовців організувати вивіз зібраного сміття, відповіді немає. Городянам нічого іншого не залишається, як піднести сірника...

Причина лежить на поверхні – за вивіз та утилізацію сміття міській владі потрібно платити. Отже, знову економлять на нашому здоров’ї, як це відбувалося взимку з посипанням тротуарів. До всього можна додати той факт, що відтепер, коли вчасно не прибереш свою територію в приватному секторі, будуть штрафувати на суму від 340 до 1360 гривень. Відтепер кожен міліціянт зможе скласти адміністративний протокол. І не тільки за неприбране, але й за спалення сміття.

З одного боку бездіяльність та халатність влади примушує людей спалювати зібране сміття, а нас вдихати шкідливі для здоров’я хімічні та радіоактивні сполуки. З іншого боку, коли нічого не робити, будуть карати штрафами. Виходить таке собі зачароване коло під назвою «Двомісячник із благоустрою».

Олексій ПИЛИПЕНКО, член координаційної ради ГО «Наш дім Бориспіль»

Хочеш дізнаватися новини Борисполя першим? — Підпишись на Telegram Движение Борисполя
Благоустрій, Бориспіль, місячник
Оціни новину →
Переглядів: 905
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новости по теме