АвторизаціяРеклама

  1. Новини
  2. »
  3. Новини Бізнесу
  4. »
  5. Чим загрожує українцям закон про безнал

Чим загрожує українцям закон про безнал

Новини Бізнесу

Чим загрожує українцям закон про безнал Українців змусять вийняти гроші з-під матраців. Готівкові розрахунки на великі суми з сьогоднішнього дня почнуть відходити в минуле.

Вчора, 18 жовтня, набув чинності закон про платіжні системи, істотно обмежує розрахунки готівкою. Так, відтепер майже всі точки продажу товарів і послуг будуть зобов'язані встановити термінали для оплати покупок платіжними картами.

За словами голови ради НБУ Ігоря Прасолова, обмеження в розрахунках готівкою пересічні громадяни практично не відчують - мовляв торкнутися вони тільки "багатіїв", що купують автомобілі класу люкс, яхти, літаки, антикваріат та елітну нерухомість. Даним законом Національний банк просто намагається скоротити частку тіньової економіки.

Але говорячи про те, що нововведення не торкнуться пересічних українців, банкіри, звичайно ж, лукавлять. Адже відтепер не тільки НБУ, але і податківці, зможуть спокійно моніторити всі фінансові операції будь-якого з нас і з легкістю вирахувати тих, хто живе на "чорну" зарплату.

До того ж, тим, хто отримує гроші в конвертах, так чи інакше доведеться "заганяти" гроші на карту, щоб мати можливість зробити велику покупку, а значить, потрібно переплачувати відсоток банку.

Що стосується суми обмежень готівкових платежів, то з нею регулятор поки не визначився. Якщо подивитися на європейських сусідів, у них межа готівкових розрахунків становить 1000 - 5000 євро. Швидше за все, в Україні ліміт великих платежів також складе близько 10-50 тисяч гривень - такі думки звучать як з боку НБУ, так і від експертів.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
загрожує, закон, безнал, українцям
Оціни новину →
Переглядів: 1227
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою