АвторизаціяРеклама

» » Будівлю Центру туризму в Борисполі прикрасять інформаційною дошкою

Будівлю Центру туризму в Борисполі прикрасять інформаційною дошкою

Новини Борисполя

Будівлю Центру туризму в Борисполі прикрасять інформаційною дошкою Виконком Бориспільської міськради на своєму черговому засіданні, яке відбулося 20 липня 2020 року, прийняв рішення встановити на будівлі Бориспільського міського центру туризму і краєзнавства учнівської молоді інформаційну дошку. Там планують розмістити інформацію, що в цій будівлі у 1917-1921 роках розміщувалась Українська гімназія імені П.Чубинського. Точної дати встановлення дошки не повідомляють.

Довідково: ця будівля є найстарішою в Борисполі, а також єдиною в своєму роді (інші просто не збереглись). Побудували її в 1908-1909 роках. Спершу тут розміщувалося Бориспільське міське 4-класне училище. Із 1912 року училище змінило статус і стало вищим міським училищем змішаного типу.

В 1917 році тут відкрили Бориспільську Українську гімназію імені Павла Чубинського. 1921 року, коли Бориспіль окупували більшовики, гімназію закрили. Натомість відкрили соціально-педагогічну школу. Згодом тут почала працювати міська середня школа №2.

Під час гітлерівської окупації, – 1941-1943 роки – в приміщенні розмістили Українську гімназію. В 1943 році, коли німці відступали, будівля згоріла. Лише після закінчення Другої світової війни її відродили та добудували ще одне крило. Звісно, продовжили використовувати, як освітній заклад. Повернулась школа №2, потім тут був міжшкільний комбінат та вечірня школа. Зараз у будівлі знаходиться Бориспільський міський центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Будівля включена до міського реєстру об’єктів культурної спадщини. Крім того, працівники Бориспільського державного історичного музею працюють над тим, щоб внести її і до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
будівля, інформаційна, туризму, дошка, Бориспіль, Центр
Оціни новину →
Переглядів: 333
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою