АвторизаціяРеклама

  1. Новини
  2. »
  3. Новини Борисполя
  4. »
  5. Бориспільських школярів не пустили до Америки

Бориспільських школярів не пустили до Америки

Новини Борисполя

Бориспільських школярів не пустили до Америки В'їзд українським дітям в США строго заборонений. Чи - американським громадянам строго забороняються будь-які контакти з українськими громадянами, тим більше дітьми.
Присікаються також спроби співпраці на рівні громадських організацій.
Звучить дико? Можливо. Але до такого висновку мимоволі приходиш після довгої і принизливої процедури спроби(!) отримання американських віз.
Результат - Консульський відділ посольства США в Україні заблокував візит в Америку 18 українських школярів з Борисполя.

Не просто візит, а участь в спеціально підготовленій для них програмі у рамках
ширшої "Програми залучення цивільних лідерів Україна-Міннесота".

Програма

Впродовж двох років я разом з українськими колегами займаюся реалізацією Програми залучення цивільних лідерів, яка була ініційована американською консалтинговою компанією у сфері місцевого самоврядування Brimeyer Fursman LLC з Міннесоти.

Мета програми - зробити самоврядування містом таким, щоб діяльність мерії була спрямована цілком на забезпечення якісної життєдіяльності міста і городян, стала ефективною і прозорою.
Власне програма вже стартувала в травні 2011 - Бориспіль і Міннесота Хопкинс стали містами побратимами, а 26 вересня оголошено Днем Борисполя в Міннесоті.
Американські чиновники із структур муніципального самоврядування побували в Україні. "Подія, яка змінило моє життя" - під таким заголовком вийшла стаття Ларри Круза, що управляє містом Альбертвилль (Міннесота) по поверненню додому.

Здавалося б, процес пішов.

У 2012 у рамках проекту почала діяти молодіжна програма. 26 вересня Україну в Хопкинсе повинні були представляти бориспільські школярі.
Планувалося, що хлопці візьмуть участь у відеоконференції між школами Хопкинса і Борисполя, проведуть молодіжний форум, ознайомляться з американською системою середньої освіти, вивчать можливості реалізації молодіжного самоврядування.

Важливе зауваження. Американці узяли усі витрати по перейняттю наших дітей на себе.

Адміністрація Борисполя ще восени 2011 через директорів шкіл проінформувала усіх батьків дітей у віці від 12 до 16 років, про те, що планується поїздка в Міннесоту.
Коли була озвучена програма перебування, яка припускала не лише можливість побувати в Америці, але
і взяти участь в програмі, спрямованій на розвиток лідерських якостей дітей, що бажають виявилося немало.
Навіть попри те, що батькам належало сплатити недешевий авіапереліт і вартість візи.

Літо 2012

На сьогодні 18 дітей, які пройшли строгий відбір, головний критерій якого, поза сумнівом, - гарячіше бажання побачити Америку своїми очима - дуже сподіваються, що вони все-таки виявляться гідними того, щоб їх
мрія збулася.
Але їх віра в те, що Сполучені Штати - це країна, де поважають права людей, а тим більше дітей тепер далеко не безхмарна. Всьому провиною бюрократія.
Консульський відділ Посольства США в Україні фактично заблокував візит дітей в Міннесоту, повідомивши 10 липня
учасникам групи, що "мета поїздки делегації не відповідає типу візи, на яку був подана заявка".
Така постановка питання викликала крайній подив. Річ у тому, що в ході підготовки візиту ще 14 листопада
2011 організатори програми зустрічалися з культурним аташе посольства США Сьюзан Клири в Україні. Пані Клири, ознайомившись з нашими цілями, визначила необхідний тип візи В1/В2.

Ми строго наслідували її інструкції і підготували увесь необхідний пакет документів. Американське консульство, вивчивши наші документи, повідомило нас про появу нових візових вимог. Згідно з цими нововведенням нам слід було представити заповнену форму DS - 2019 для оформлення іншого типу візи - J1.
Але ці вимоги нездійснимі для нас. З урахуванням украй тривалих бюрократичних процедур посольства ми
фізично не встигнемо до дати запланованих заходів. Крім того, із-за практично двократного збільшення вартості приїзду в Міннесоту для багатьох поїздка стає, м'яко кажучи, не по кишені.
Представники Держдепартаменту США в телефонній розмові з нашим партнером президентом Brimeyer Fursman LLC Річардом Фурсманом в липні 2012 року відмітили, що в Держдепартаменті не розуміють, чому Посольство в
Україні відмовляє дітям.

Проте подив Держдепу нічого не змінив.
Впродовж липня і серпня тривала робота над реалізацією поїздки. Співорганізатори з українського боку
писали листи з проханням дозволити українським дітям в'їзд до США державному секретареві Хіларі Клінтону,
сенаторові від Міннесоти Емі Клобучар, послові США в Україні Джону Ф. Теффту, генеральному консулові посольства
США в Україні Генрі Хенду.
Наше прохання підтримав український МЗС, направивши офіційну Ноту в посольство США з проханням не підходити формально до нашого питання, дати можливість дітям відвідати Міннесоту. До речі, програма повинна була стартувати 15 вересня і тривати місяць - до 13 жовтня.

Допомогти бориспільським дітям взявся і мер міста Анатолій Федорчук, відправивши відповідний лист
американському консулові. Нарешті, працівникам посольства писали самі діти.
Все безрезультатно. Більше того, ні на одно звернення не була отримана відповідь.

Чому?

Я частково розумію, чим обгрунтовано таке відношення до нас, наших дітей, наших листів, прохань, питань.
Ми, українці, кожен по своєму, винні, що живемо в країні, де ігнорування інтересів і прав людей - основа державної політики.
І якщо ми не змогли зробити так, щоб наша влада відносилася до нас з повагою, то дивно вимагати шанобливого ставлення до себе з боку влади США.

Проте, ось вже третій рік наша команда робить усе можливе для того, щоб Україна ставала більше зрозумілою і відкритою для світу. І щоб Україна мінялася під впливом неоцінимого досвіду, який вона отримує від представників країн з високими демократичними стандартами, високим рівнем розвитку цивільного досвіду, де права людини - головна цінність, альфа і омега державної політики.
Я продовжую сподіватися, що нам вдасться відстояти право українських дітей бачити світ, щоб допомогти їм стать
іншими. Щоб їм вдалося зробити те, чого не вдалося нам - відстояти своє право жити у вільній і цивілізованій Україні.

Сподіваюся, що публічні заяви західних політиків і лідерів громадської думки про те, що відношення їх влади до української влади не шкодитиме громадянам України, є не просто порожніми словами і обіцянками.
Хоча приводів залишатися оптимісткою залишається усе менше.
І все-таки ми сподіваємося бути почутими.

Світлана Саламатова, глава громадської організації "ІСА-Украина", координатор проекту "Програма залучення цивільних лідерів Україна-Міннесота" в Україні.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
америка, Бориспіль, Brimeyer Fursman LLC, Міський сайт, ІСА-Україна, школярі, новини, Світлана Саламатова
Оціни новину →
Переглядів: 1403
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar
0
6 Спам
Кого хотят - того и пускают. Хоть "обобурюйтэся". Вот когда у вас будет штук 15 атомных авианосцов, вот тогда может быть(!) и будете американцам указывать. А до того к чему эти сопли? Плохо принимают? Ну так и нечего ездить.
P.S. И кстати, что это за тема по поставкам детей в США? =) хотелось бы подробнее почитать...
avatar
0
5 Спам
для RostyslavF (Сегодня 15:39)

))))))))))))))))))))))))))))))
avatar
0
4 Спам
До PPavel: Шановний, а хто ви такий, щоб стверджувати, що хтось і комусь з депутатів щось пообіцяв??? Чи може саме ВИ живете і дихаєте лише їхніми обіцянками. Сидите собі тихенько...."Как бы чего не вышло.."Й чекаєте, коли вам життя покращать...І хто Ви , шановний, такий, щоб вказувати кому й як "тихо сидіти "кашялти в кулачок"???Чи не забагато берете на себе??? PS:В музей би пішов з однією метою-побачити там такий дивний жовчний експонат ,як Ви, шановний!
avatar
0
3 Спам
так то ж ви до америки поїхати сильно хочете))) то ж вам депутати пообіціли (як свої- так і іноземні чинуші!!!!!!!!!!!!!!). а раз вам пообіцяли, сидіть тихенько й кашляйте в кулачок. як ні, то відмовтесь від поїзди і тема сама собою закриється.
я не менше вашого обізнаний що відбувається в посольстві і що немає конкретної відповіді (так/ні). але ж не кричу на кожному розі про це. реалістом ставайте 2 Dmytro Bundar (Вчера 17:06) або майте витримку. відмовлять, ось тоді й починайте розповідати що вас бентежить і що нас обурює. можете навіть історію підняти (думаю в музеї чи бібліотеці вам допоможуть)
avatar
0
2 Спам
до 1 PPavel : а коли буде - не зарано??? Скільки чекати??? На даний момент все виглядає, як відверте ігнорування прагнень наших дітей !!! А вам так не сдається , 1 PPavel???Переконаний , також, що занадто мало ми "кричимо на кожному розі вулиць" про те , з чим ми не згодні, що нас бентежить і що нас обурює; й тому нас всю історію гноблять і принижують, як свої- так і іноземні чинуші!!!!!!!!!!!!!!
avatar
0
1 Спам
до авторки матеріалу:
затримка з видачею віз ще не означає відмову, наскільки я знаю. так само немає ні позитивної ні негативної відповіді. тому кричати на кожному розі вулиць, що дітей не пустили до америки зарано. вам не здається?
avatar

Новини за темою