АвторизаціяРеклама

» » Бориспільці вшанували Чорнобильців

Бориспільці вшанували Чорнобильців

Новини Борисполя

Бориспільці вшанували Чорнобильців 26 квітня по всій Україні відзначалася 26 роковина чорнобильської трагедії. Меморіальний захід, приурочений цій даті, був проведений і в нашому місті.

На Книшовому меморіальному парковому комплексі у цей день відбувся мітинг-реквієм, організований відділом внутрішньої політики виконавчого комітету Бориспільської міської ради. Сюди, до вже добудованого пам’ятного знака чорнобильцям, прийшли ліквідатори, переселенці, представники місцевої влади, громадськості, працівники ЗМІ.

Захід вела начальник відділу внутрішньої політики Тамара Петруша. Після виконання Державного Гімну перше слово було надано міському голові Анатолію Федорчуку.

«… Сьогодні ми розраховуємося з наслідками тієї катастрофи хворобами, лікуванням, — наголошував у своєму виступі міський голова. — У нашому місті нараховується 2684 учасники ліквідації чорнобильської аварії, потерпілих, а також їхніх дітей. Ми зібралися на цьому місці, де нарешті за 25 років влада величезними зусиллями спромоглася поставити пам’ятник чорнобильцям…» Дорікнувши організації чорнобильців, оскільки, на його думку, пам’ятник мала встановити саме вона, А. Федорчук подякував тим, хто доклав зусиль до постання монумента, — депутатам міськради, першому заступнику Миколі Корнійчуку та начальнику управління ЖКГ Володимиру Аврамчуку. Окрім того очільник міської влади повідомив, що цього дня на сесії міськради було прийняте рішення про надання чорнобильській організації приміщення — на другому поверсі будівлі на вул. Дзержинського, 1, одначе й порадив не дивитися на владу, як на «дійну корову». Завершив же свій виступ міський голова словами вдячності чорнобильцям-ліквідаторам та побажанням їм здоров’я, щоб ніколи ні вони, ні їхні нащадки більше не закривали своїми тілами реактори чи інші небезпечні об’єкти.
Урочистості продовжилися відкриттям завершеного пам’ятника чорнобильцям, яке здійснили міський голова А. Федорчук та депутат Київської обласної ради М. Корнійчук, освяченням монумента настоятелем Свято-Миколаївського храму о. Микололою, покладанням квітів та врученням нагород.

У мітингу взяли слово голова Бориспільської міської громадської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» А. С. Ліхой, голова Київського обласного комітету інвалідів Чорнобиля І. І. Нечипоренко та інші.

Виступ ліквідатора О. В. Фещенка (на фото вгорі ліворуч) запам’ятався чи не найбільше:

«…У мене є 4 томи по Чорнобилю… — розповідав Олексій Васильович. — Там документально показано і написано, як не можна поводитися з «мирним атомом», до чого це може призвести… 2600 квадратних кілометрів — Зона відчуження… Пожежники виконали своє діло — погасили те, що можна було погасить, — водою, піною… Але атом, гаряче пальне і графіт водою не гасяться. При робочому реакторі за 1 секунду потребувалося 50 куб. м води, а там хотіли загасити з пожежних рукавів... Довелося користатися дідівськими методами — застосовувати пісок, піну та свинець.

Хочу подякувати чорнобильцям, які не злякалися, а вийшли з лопатами, з мішками вантажити пісок. Його вантажили від сходу і до заходу сонця — не було часу навіть на обід. З 27 квітня по 10 травня на реактор було скинуто 5 тис. тонн гасильних матеріалів. Мені довелося брати у цьому участь. Трьома кранами ми увесь пісок цей перевантажили. Якби ще день-другий — не було б уже що вантажити. Але, слава Богу, приїхало наше керівництво і сказало, що вже досить — погасили. У нас на душі була така радість, що нам це вдалося!
Після цього почалася інша «епопея» — Укриття: 6 тис. тонн металоконструкцій, 300 тис. тонн бетону було вкладено у саркофаг. Ми також з цим справилися — у найкоротші строки і з великими втратами. Перекривали переливними дамбами усі річки, магістральні канали, щоб радіаційний мул не розтікався і не потрапляв у Київське водосховище… Робота велася ніч і день, техніка працювала цілодобово і безперервно… Велика дяка військовим…

З 245 працівників моєї організації 50 людей уже нема серед живих — померли від променевої хвороби, інфарктів, інсультів... Помирали навіть на робочому місці — приїжджали на автобусі, а від’їжджали у домовині. Я низько схиляю голову перед ними.»

Оголошено хвилину мовчання.
Після мітингу-реквієму бориспільці ще довго не розходилися — спілкувалися, оглядали фотовиставку «Чорнобиль — біль наш довічний», присвячену 25-річчю чорнобильської трагедії.

Автор: Вадим ШАПОШНІКОВ

Джерело: http://borinfo.com.ua

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Бориспіль, Ринок Бориспіль, чорнобильська трагедія, новини
Оціни новину →
Переглядів: 1105
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою