АвторизаціяРеклама

» » Бориспіль знову з бюджетом проїдання

Бориспіль знову з бюджетом проїдання

Новини у Борисполі

Нарешті прийнято міський кошторис, але оптимізму він не додає: левова частка бюджету піде на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, на утримання того, що місто має, залишаються копійки, а про розвиток Борисполя взагалі мови бути не може.

У запальних обговореннях міськими депутатами нарешті було прийнято бюджет 2010 року. І за словами начальника фінансового відділу Світлани Заєць, головний кошторис міста буде складним у тому плані, що дохідна частина доведена Міністерством фінансів Борисполю з розрахунку на 23% більше, ніж минулого року, тобті на 23% більше Борисполю доведеться попрацювати на доходи. Ці 23% для міста — дуже багато, а тому виникають вагання щодо того, чи виконається такий бюджет. До того ж, збільшилися і вилучення: минулого року при невиконанні бюджету вони склали 64 млн грн, а на цей рік місту довели уже 73 млн грн.

Звичайно, сказати про те, що це буде бюджет розвитку, не можна, адже його левова частка піде на виплату заробітної плати працівникам соціальної сфери (у середньому, її зростання складатиме 30 %), копійки — на утримання, а про розвиток міста при такому бюджеті взагалі мови бути не може. Так, якщо до кризи земля викуповувалася і кошти за неї надходили до місцевого бюджету, то тепер на викуп земельних ділянок наважується все менше підприємств, і в результаті цього доходів на капітальні видатки місто цьогоріч запланувало лише 1,5 млн грн. У тій же видатковій частині найбільший шматок займає освітня галузь: 46 млн грн. Крім того, за рахунок другого кошика місто до цієї суми додало ще 43 млн грн. Знайшов Бориспіль і можливість запланувати харчування у дитсадках до кінця року, виділити кошти на пришкільні табори у літній період. А ось на оздоровлення малих бориспільців виділено лише 99 тис. грн. Та й то на ці кошти оздоровляться тільки діти незахищених категорій, у першу чергу, діти-сироти. Фінансової ж можливості оздоровити у повній мірі дітей Бориспіль, на жаль, не має. Разом з іншими галузями не отримає освіта і належного розвитку.

Прокоментувати прийнятий на сесії міської ради цьогорічний кошторис ми попросили декого із депутатів.

Володимир Бистрий:
«Погано те, що 73 млн грн з гаком доведеться віддати до державної казни. Те ж, що залишиться, буде для міста. Пропорції цих сум приблизно такі ж, як і минулорічні, але потрібно враховувати економічну кризу. Сьогодні, щоб наповнити бюджет так, як ми його плануємо, підприємства, які зареєстровані у Борисполі, повинні працювати ритмічно і без перебоїв, адже 80% формування бюджету — це податки на фізичних осіб. Цьогорічний бюджет називають бюджетом проїдання. Я б його так не називав. Швидше, це економніший бюджет. І сили місцевої влади, депутатського корпусу, виконавчого комітету, у першу чергу, потрібно спрямувати на те, щоб поповнити цей бюджет. Наприклад, треба знайти тих недбалих власників земельних ділянок, що вимірюються в гектарах, які отримали цю земельку не за нашої каденції. Адже податок на землю вони не сплачують, і місто втрачає чималі кошти».

Дмитро Соляков:
«Цьогорічний бюджет, звичайно, гірший, ніж очікувався, але враховуючи економічну скруту і те, що усі інвестиції, які крутилися навколо Борисполя, ще у 2009 році завмерли, очікувати збільшення дохідної частини не варто було, тому бюджет прийняли в оптимальному варіанті. Відповідно до доходів витратна частина формувалася по мінімуму: урізали все, що можна було. На жаль, вилучення цього року до Державного бюджету збільшились. Це позначилось на витратах, а тому деякі програми довелось перенести на наступні роки, деякі витрати зменшити. Таким чином, необхідне для життя міста є, а ось грошей для його розвитку, на жаль, немає».

Юрій Сидоренко:
«Я вважаю, що цього року бюджет прийнятий не гірший, ніж у минулому. Можливо, навіть і кращий, адже станом на травень ми не можемо знати про усі надходження, але вони будуть більшими, ніж ми заклали в бюджет. Чи не найголовніша перевага цьогорічного міського кошторису в тому, що у ньому закладено значне підвищення заробітної плати соціально незахищеним категоріям. Більшість називає його бюджетом проїдання, а я вважаю, що в умовах кризи це великий плюс для міста».

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
депутати, Бориспіль, БЮДЖЕТ
Оціни новину →
Переглядів: 825
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою