ВойтиРеклама

рецепти від читачів

» » Бориспіль – місто світлофорів

Бориспіль – місто світлофорів

Новости в Борисполе

Бориспіль – місто світлофорів 5 серпня в світі відзначають Міжнародний день світлофора. Адже саме в цей день у 1914 році в Клівленді (штат Огайо, США) американська світлофорна компанія (American Traffic Signal Company) встановила на перехресті 105-ї вулиці і авеню Евкліда чотири електричні світлофори. Вони мали червоний і зелений сигнал і при перемиканні видавали звуковий сигнал. Системою керував поліцейський, який сидів у скляній будці на перехресті. Зі збільшенням транспорту все більше виникала потреба в регулюванні руху, тому з часом світлофори почали встановлювати по всьому світу. Як мені стало відомо, в Борисполі світлофори почали встановлювати наприкінці 70-х років минулого сторіччя.

– Я розмовляв і з директором архіву, і з місцевими водіями, – поділився перший заступник міського голови Микола Корнійчук, – то вони розповідають, що перші три світлофори були встановлені на перехресті вулиці Київський шлях – Головатого, Київський шлях – Європейська, і на Розвилці (Київський шлях – Соборна). Встановлювали їх у 1979-1980 роках, коли готувались до проведення Олімпіади-1980. Тоді ж робилось вуличне освітлення, робилась дорога. Наступний світлофор з’явився десь через рік. Встановили його на повороті біля міліції/поліції (Київський шлях – Камінського).

Разом із Миколою Петровичем ми прийшлись по карті міста Бориспіль та разом нарахували 17 світлофорів, разом із двома мигаючими. Із них один стоїть на перехресті вулиць Головатого-Лютнева, всі інші на Київському шляху.

– Наш Бориспіль водії називають «містом світлофорів», – продовжує М.Корнійчук. – Утім всі забувають, що встановлення такої кількості пов’язане, перш за все, із безпекою та зручністю виїзду з другорядних вулиць та переходу пішоходів. Варто сказати, що на цей рік заплановано встановити світлофор на перехресті вулиць Київський шлях – Новопрорізна. Вчора віддали платіжний документ у Держказначейство на оплату авансу капітального ремонту перехрестя. Зокрема, будуть робити смуги розгону і в цьому місці буде не 4 полоси, а шість. Як тільки ремонт дороги зроблять, почнуть встановлювати світлофор.

Під час розмови вдалось дізнатись від першого заступника, що в Бориспільській міській раді розглядають можливість встановлення світлофорів і на другорядних вулицях. Зокрема, на перехрестях вулиць: Головатого-Голубівка, Толстого-Камінського, Польова-Грищенська, Глибоцька-Польова. Будівництво хочуть внести в програми, після чого ці питання розглядатимуть на комісіях та вноситимуть на розгляд депутатів міської ради. Окремо скажу, якщо хтось із водіїв захоче внести свою пропозицію, де іще можна встановити світлофор, вони можуть звернутись із відповідною заявкою до Бориспільської міської ради, кабінет №101.

Повертаючись до теми світлофорів, скажу, що до 2008 року всі вони перебували на балансі КП «Центр організації дорожнього руху». Потім їх передали обслуговувати місту, яке передало їх до КП «ВУКГ». Світлофори працювали переважно на лампах накалювання. Впродовж 2017-2018 років всі світлофори в Борисполі замінили на нові зі світлодіодними лампами.

Павло Магденко

Шановні читачі, якщо бажаєте, можете доповнити даний матеріал у коментарях або написати нам на електронну пошту (info@borispol.org.ua). Наприклад, якщо знаєте коли саме був встановлений той чи інший світлофор, напишіть про це.

Хочешь узнавать новости Борисполя первым? — Подпишись на Telegram Движение Борисполя
Бориспіль, світлофор, Київський Шлях
Оцени новость →
Просмотров: 249
Рейтинг: 5.0/2

Комментарии

avatar

Новости по теме