ВойтиРеклама

рецепти від читачів

» » Анатолій Присяжнюк: «Ви заклали перші цеглини у фундамент незалежності України»

Анатолій Присяжнюк: «Ви заклали перші цеглини у фундамент незалежності України»

Новости в Борисполе

Бориспільщина відсвяткувала 67-му річницю визволення від німецько-фашистських загарбників. Упродовж січня 1943-го — жовтня 1944 року, під час визволення України, на її території радянськими військами було проведено 15 наступальних операцій, із них 11 стратегічних і 4 фронтових. Битва за Україну досягла апогею з осені 1943 року по осінь 1944-го. Саме на її території в цей час була зосереджена приблизно половина діючої Червоної армії. У ті дні було визволено і Бориспільщину. З села Вишеньки фашистів вигнали 29 вересня. Чимала роль у цьому партизанських загонів. Саме тому святкування Дня визволення районна влада об’єднала з Днем партизанської слави.

До урочистостей, що починалися перед меморіалом загиблим у роки війни, долучилися губернатор області Анатолій Присяжнюк, голова Бориспільської ОДА Анатолій Ольшанський та Вадим Морисенко, голова Бориспільського районного осередку Партії регіонів.

— Саме ви мужньо стояли на захисті рідної землі та своїх співвітчизників, — звернувся до присутніх на заході ветеранів Анатолій Присяжнюк. — Ви щодня дивилися в очі смерті, проте жодного разу не зійшли зі шляху справжнього патріота. З 9 тисяч ваших земляків із фронту повернулися лише 6 тисяч. А всього на Бориспільщині від рук окупантів загинули близько 5 тис. людей. У лютому 1943 року на цих землях утворився партизанський загін імені Щорса, бійці якого до самого визволення захищали місцеве населення від звірств фашистів, проводили диверсії, з останніх сил боролися з ворогом. Нині сущі й прийдешні покоління пам’ятатимуть ваш подвиг. Саме ви заклали перші цеглини у фундамент незалежності України.

Попереднє керівництво держави геть забуло про існування ветеранів. Не забезпечувалися навіть їхні найелементарніші потреби. Проте нині влада над цим працює — реалізується програма забезпечення ветеранів житлом, транспортом.

— Лише спільними зусиллями нам вдасться побудувати міцну державу, — наголосив Анатолій Присяжнюк. — Саме тому сьогодні я не можу оминути й тему виборів. Ми повинні вирішити, чого хочемо: далі котитися в прірву чи обрати стабільний розвиток із новою командою. Ми не сортуємо людей за політичними кольорами. Кожен, хто хоче працювати, працює, а хто ні — йде в опозицію.

Нині в обласній раді створено більшість «За Київщину», завдяки злагодженій роботі якої вдалося відновити фінансування понад 20 програм, у тому числі будівництва соцжитла, розвитку медицини в районах, соціального забезпечення пенсіонерів, інвалідів та ветеранів. За останні півроку обласній владі вдалося надати робочі місця майже 10 тис. людей, відновити програму газифікації населених пунктів, триває упорядкування земельних питань (за півроку видано понад 100 тис. актів на землю).

— В області є влада, й вона працює для людей, — заявив Анатолій Присяжнюк. — Завдяки чіткій програмі дій нам вдалося залучити на Київщину нових інвесторів, із якими вже підписано угоди на 2 млрд доларів США. Звичайно, нам доводиться йти на не зовсім популярні кроки, як наприклад, подорожчання енергоносіїв, зокрема газу. Чому це відбувається? Справа в тому, що попередній уряд, закуповуючи газ у Росії по 450 доларів США за тисячу кубічних метрів, продавав їх населенню по 200! А дефіцит перекривався за рахунок кредитів, узятих у Європи! Завдяки оновленій системі субсидій пільги отримають усі, хто їх потребує.

Протягом останніх 10 років влада не вручала інвалідам та учасникам війни автомобілі. А зараз, у День визволення Бориспільщини від німецько-фашистських загарбників, ключі від новеньких автомобілів отримали троє ветеранів.

— Ми, люди, які пройшли війну, щиро вдячні за піклування, — наголосив Митрофан Ганжа, голова Ради ветеранів села Вишеньки. — Останнім часом влада про нас турбується: постійно отримуємо матеріальну допомогу, продуктові набори. Особливо я вдячний за автомобіль, який мені сьогодні вручили. Адже ходити в 90 років уже непросто, а так — хоч кудись можна буде поїхати.

За словами голови Бориспільської РДА Анатолія Ольшанського, нині в районі мешкають дев’ять учасників партизанського руху. На жаль, не всі вони мали змогу взяти участь у святкуванні.

— Ми про них не забуваємо, — запевнив Анатолій Ольшанський. — Перемога далася дорогою ціною. І ми про це пам’ятаємо й маємо бути вдячні за такий дарунок. Саме тому ми повинні постійно опікуватися нашими героями. Нині ветерани отримують безкоштовні акти на землю, фінансову та матеріальну допомогу. Я запевняю: влада й Партія регіонів не залишить їх наодинці!

Костянтин Безгинський

Хочешь узнавать новости Борисполя первым? — Подпишись на Telegram Движение Борисполя
пенсионеры, Ветераны, власть
Оцени новость →
Просмотров: 835
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме