АвторизаціяРеклама

» » 9 травня: цей день в історії Бориспільського краю

9 травня: цей день в історії Бориспільського краю

Суспільство

9 травня: цей день в історії Бориспільського краю Сьогодні, 9 травня 2020 року. І ми, редакція міськрайонного інтернет-видання «Це Бориспіль», започатковуємо нову сторінку історії Бориспільщини під назвою «День в історії Бориспільського краю».

9 травня 1920 року відбулась спроба створення Бориспільської республіки, вільної від більшовиків. Ініціювали створення Микола Чепілко (Бугай), Іван Ворнуха та Олексій Бахмат. Дослідники назвали цю подію "антибільшовицьким повстанням". Бориспільська республіка проіснувала до 12 червня 1920 року (близько трьох місяців). Була ліквідована силою зброї – більшовицькими військами.
9 травня 1965 року в СРСР оголосили вихідним днем. Тоді вперше провели мітинги пам’яті до Дня Перемоги над фашизмом. У тому числі мітинги пройшли і в Борисполі.

9 травня 1984 року на подвір’ї Гнідинської школи був відритий пам’ятник Івану Хотовичу Кравченку, жителю села Гнідин, Герою Радянського Союзу. Загинув 1 травня 1945 року в вуличному бою в Берліні. Там і похований у братській могилі.

9 травня 1985 року в селі Щасливе відкрито обеліск Слави.

9 травня 1985 року біля школи в селі Дударків відкрито пам’ятник-погруддя Герою Радянського Союзу Прудкому Миколі Петровичу, жителю села Дударків. Під час "Курської битви" його важко поранили, але він продовжував бій. Помер у медсанвзводі 16 липня 1943 року. Похований у с. Красникове Волховського району Орловської області.

9 травня 1985 року на будинку, де жив Бабкін Михайло Миколайович, відкрито меморіальну дошку. Нагадаємо, він загинув 8 грудня 1959 року, під час виконання пробного польоту. Похований на Книшовому кладовищі в Борисполі. На його честьодна з вулиць міста носить його ім’я.

9 травня 1989 року в селі Велика Олександрівка відкрито пам’ятник Кочнєву Володимиру Георгійовичу, Герою Радянського Союзу (звання присвоєно посмертно). Похований у с.Велика Олександрівка в братській могилі.

9 травня 2010 року в Борисполі відкрився бювет у дворі будинку по вулиці Комуністична, 11 (теперішня назва Сергія Камінського). Бювет був повністю побудований на кошти депутата Бориспільської міської ради Юрія Миколайовича Сидоренка. За рахунок міського бюджету (силами комунального підприємства ЖРЕУ) зробили благоустрій, облаштували невелику клумбу, прибрали довкола бювету. Воду з цього бювету добувають із глибини 86 метрів.

Як жителі Бориспільщини відзначали 9 травня 2016 року - дивіться у нашому фоторепортажі Як пройшло 9 травня в Борисполі

Знаєте більше історичних дат за нас? Надсилайте на нашу електронну пошту: info@borispol.org.ua.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Бориспільщина, день, дата, історія
Оціни новину →
Переглядів: 494
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою