АвторизаціяРеклама

» » 8 березня: цей день в історії Бориспільщини (+ світлини)

8 березня: цей день в історії Бориспільщини (+ світлини)

Суспільство

8 березня: цей день в історії Бориспільщини (+ світлини) Колектив інтернет-видання "Це Бориспіль" хоче поділитися тими подіями, які відбулись у Бориспільському краї 8 березня в різні роки. Ось, наприклад:

1930 рік – у Борисполі люди повстали проти розкуркулення. Зібрався натовп, близько 500 селян. Поставили охорону біля куркульських дворів, щоб не допустити вивезення та розкуркулення родин. Побили комсомольців та члена районного партійного комітету, провели мітинг протесту. Придушити невдоволення людей окупаційній сов’єтській владі вдалося лише за допомогою військ і загону міліції, які розігнали мітингарів та арештували 25 осіб, в тому числі і місцевого священника.

1960 рік – на базі колишньої швейної артілі створено швейну фабрику; на базі промкомбінату 1964 року створено ворсову фабрику.

2009 рік – в етері міського радіомовлення Борисполя вперше зазвучала програма «Цікаві новинки від Марійки і Даринки», яку вели третьокласниці Дарина Пономарьова та Марія Гаврилюк. Програма виходила кожного останнього дня тижня, із 14.00 до 15.00. А авторкою сценаріїв була старшокласниця Аліна Черпак.

2011 рік – напередодні 8 березня в Бориспільській райдержадміністрації пройшла виставка народної умілиці з міста Бориспіль Олени Іванівни Кравчун. Були представлені її роботи, а саме ляльки-мотанки.

2016 рік – напередодні 8 березня в Борисполі на озері Княжицьке оселилися лебеді. Спершу прилетів один лебідь. Трохи побув, а потім відлетів, щоб повернутися ще з двома.

2020 рік – поблизу села Мартусівка сталася смертельна ДТП. Загинув Олександр Чабак, а його пасажир – Валерій Тименко – отримав серйозні травми.

Якщо ви знаєте більше визначних дат із історії міста Борисполя та Бориспільського району, пишіть нам на нашу електронну пошту: info@borispol.org.ua. Чекаємо на ваші листи-повідомлення про історичні дати, тісно пов’язані з Бориспільським краєм.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
події, Бориспіль, дата, визначна, історія, Район
Оціни новину →
Переглядів: 306
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою