АвторизаціяРеклама

  1. Новини
  2. »
  3. Суспільство
  4. »
  5. 7 липня: цей день в історії Бориспільщини (+світлини)

7 липня: цей день в історії Бориспільщини (+світлини)

Суспільство

7 липня: цей день в історії Бориспільщини (+світлини) Цього дня – на початку ХХ століття – народився Кудря Іван Данилович, уродженець села Салькове. Із "Борисполя" полетіли перші пасажирські літаки до Москви та Ленінграда. В Борисполі були утворені одразу три мікрорайони...

1912 рік – народився Кудря Іван Данилович, уродженець села Салькове Бориспільського району. В роки Другої Світової війни він був командиром диверсійно-розвідувальної групи, що діяла в Києві і протидіяла фашистсько-німецьким окупантам. Загинув у фашистських катівнях. 8 травня 1965 року посмертно отримав звання Героя Радянського Союзу.

1959 рік – із літовища "Бориспіль" почали здійснюватися перші авіарейси за маршрутами Москва-Київ та Ленінград-Київ-Ленінград. На першому борту, який прийняв "Бориспіль", було 100 пасажирів та 1600 кг вантажу. Статус міжнародного "Бориспіль" отримав лише в 1993 році, відповідно до наказу тодішнього міністра транспорту України.

2009 рік – у Борисполі утворений мікрорайон Нестерівка (знаходиться на північній околиці міста, по лівий бік дороги до села Сеньківка; загальна площа 250 гектарів). Був утворений після того, як село Нестерівку приєднали до Борисполя. Назва походить від імені власника цих земель і першопоселенця Нестора.

2009 рік – у Борисполі утворений мікрорайон Лозівка, загальною площею 250 гектарів. Утворений внаслідок приєднання села з аналогічною назвою до міста (як і Нестерівка).

2009 рік – у Борисполі утворений мікрорайон Коломичівський. Знаходиться в північній частині міста. Обмежений вулицями Широка – Дорошенко – пров. Димитрова – Ушакова – Кільцева дорога. Утворився внаслідок поділу Борисполя на територіальні мікрорайони.

2009 рік – у Бориспільській міській раді не на жарт зчепилися між собою депутати всіх політичних партій. Питання, яке так вплинуло на загальний стан народних обранців, стосувалося участі трьох депутатів у засіданні сесії: Петра Сиворакші, Володимира Андрєєва та Сергія Ярмоленка. Зокрема, представники БЮТ наполягали на тому, щоб цю трійку відсторонити від засідання, оскільки на попередній сесії було зазначено, що їхні колишні однопартійці позбавлені мандатів.

2013 рік
– у ніч із 6 на 7 липня в селі Чубинське відсвяткували Івана Купала провівши етно-фестиваль. У ці дні проводили майстер-класи з народних ремесел та купальські обрядодійства; виступали колективи: "Червона калина" (с. В. Олександрівка), Тріо "Заграва" (с. В. Олександрівка), "Миколин Гурт" (м. Бориспіль), "Бурса фольклору" (м. Київ), "Варйон" (м. Київ, Гуцульщина), Йорий Клоц (м. Львів), "Qamo грядеши" (м. Київ), "Топоркестра" (м. Київ, Буковина).

2016 рік – на території колишнього військового радгоспу «Бориспільський» по вулиці Чумацька виявили десять нелегальних мігрантів. П’ятеро затриманих виявились громадянами Республіки Узбекистан, 4 – громадяни Республіки Таджикистан та 1 громадянин Киргизької Республіки. В жодного не було документів, які б надавали їм право перебувати на території України. Після всіх юридичних процедур, нелегалів відправили до Чернігівського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.

2019 рік – бориспільська збірна з футболу "Центр спорту-Фаворит" – на стадіоні "Колос" –зустрілася з командою ФК "Вертикаль" (м. Обухів) у рамках чемпіонату Київської області з футболу. Матч закінчився з рахунком 4:0 на користь бориспільських футболістів.

2020 рік
– у селі Гора Бориспільського району повністю перекрили рух, оскільки по центральній вулиці розпочався капітальний ремонт дороги, що спричинило транспортні затори. Рух через село в напрямку Мартусівки та інших сіл здійснювався кількома об’їзними шляхами. Дорожнє покриття тримається і до сьогодні.

Знаєте більше визначних дат із історії міста Борисполя та Бориспільського району, пишіть нам на нашу електронну пошту: info@borispol.org.ua. Чекаємо на ваші листи-повідомлення про історичні дати, тісно пов’язані з Бориспільським краєм.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Район, день, Бориспіль, пам’ятні, історія, дати
Оціни новину →
Переглядів: 501
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar
0
1
Чудова та цікава рубрика!
avatar

Новини за темою