АвторизаціяРеклама

  1. Новини
  2. »
  3. Суспільство
  4. »
  5. 5 жовтня: цей день в історії Бориспільського краю (+світлини)

5 жовтня: цей день в історії Бориспільського краю (+світлини)

Суспільство

5 жовтня: цей день в історії Бориспільського краю (+світлини) Історія Бориспільщини рясніє різними важливими та пам’ятними подіями. Шкода, що більшість із часом забувається, відходить у небуття і губиться поміж сторінками історії. Щоб це виправити і зберегти якнайбільше історичних подій, колектив інтернет-видання ЦеБориспіль по крихтам продовжує збирати розрізнені події нашої історії. Отже:

1925 рік – у рідному Воронькові у віці 50 років пішов із життя письменник Іван Омелянович Коновал (псевдонім Іван Вороньківський).

1943 рік – відновила роботу Рогозівська МТС, яка тимчасово розмістилась на території колгоспу ім. Сталіна (розміщувався в ті роки в селі Проців).

1945 рік – Облвиконком видає розпорядження про відкриття у Борисполі районної бібліотеки. Розміщувалася вона в будівлі, де нині діє бориспільське Казначейство. Завідувачкою бібліотеки була Оксана Яківна Яцюта, бібліотекарем – Шульга Анастасія Степанівна. Перші книжки, які поповнили бібліотечний фонд, принесли з дому бібліотекарі та близько трьохсот книг зібрали серед людей.

2010 рік – прокуратура Київської області порушила кримінальну справу за ч. 3 ст. 365 КК України стосовно керівника одного з приватних підприємств, який порушуючи закон здійснив вирубку дерев на земельних ділянках, що належать йому на праві приватної власності загальною площею близько 6 га. Своїми діями керівник заподіяно збитків більш як на 3 мільйони гривень.

2016 рік – у Борисполі з робочим візитом побував заступник командира району Державної пожежної служби міста Санок (Польща) Леслав Пенора. Іноземний рятувальник мав змогу побачити, як діють і працюють його бориспільські колеги, а також зустрівся з командою ДПК «Штурм» та міг поспостерігати за роботою добровольців.

2016 рік – у Борисполі відкрився перший приватний дошкілький заклад «Грінрайс кідс».

2019 рік – у Борисполі, на Європейській площі, відбувся фінал Чемпіонату світу з необмеженого звукового тиску в Україні – «dBDRA Ukraine 2019». Захід проводився за підтримки Виконавчого комітету та Управління культури, молоді та спорту Бориспільської міської ради. Серед партнерів заходу: бориспільська команда «Авто Допомога Бориспіль».

2019 рік – у Бориспільському державному історичному музеї завершила роботу виставка живописних робіт Валентина Ваховського під назвою «Монастирі, храми, пейзажі», яку митець присвятив пам’яті дружини – Галини Іванівни.

На сьогодні це все. Сподіваємося, наступного разу буде більше. А ви, шановні читачі, якщо знаєте більше про події, які сталися в цей день, пишіть нам на електронну пошту або в коментарях під цією публікацією.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Бориспіль, Район, день, історія, дати, цей, жовтень
Оціни новину →
Переглядів: 731
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою