АвторизаціяРеклама

» » 5 травня: цей день в історії Бориспільщини (+світлини)

5 травня: цей день в історії Бориспільщини (+світлини)

Суспільство

5 травня: цей день в історії Бориспільщини (+світлини) Уже 5 травня і в нас є невелика підбірка подій, які сталися цього дня. Так, більше двох століть тому мати Василя Лукашевича намагалася отруїти свого чоловіка за що була відправлена в монастир. Більше століття тому в Борисполі організували загони самооборони, щоб перешкоджати більшовицьким мародерам грабувати бориспільців. Більше десяти років тому бориспільські туристи здійснили 130-кілометровий похід на катамаранах. Рік тому поліцейський позбавив себе життя за дивних обставин.

1786 рік – у цей день Горпина Остапівна Могилянська зробила спробу отруїти свого чоловіка Луку Михайловича Лукашевича. Так жінка намагалася прибрати до рук його володіння. Але наміри розкрили. За рішенням чернігівського єпископа Феофіла Горпину відправили в монастир. Горпина та Лука – батьки Василя Лукашевича. Родині Лукашевичів за розподілом 1773 року належало кріпосних: у с. Глибоке – 160 чоловіків і 181 жінка, у Борисполі – 1054 чоловіків і 1113 жінок.

1920 рік – об’єднане українсько-польське військо звільняє Київ від більшовиків. Ті, звісно, тікають через Бориспіль, відбираючи з бориспільців харчі, коней, вози та й узагалі грабуючи прикриваючись гаслами на зразок "для потреб революції". Щоб припинити грабування, люди зібралися на віче, де було прийняте рішення створити загони як для патрулювання, так і не впускання "революціонерів" до Борисполя.

2010 рік – завершився водний похід карпатськими річками вихованців Бориспільського міського центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Група із 12 осіб (разом із керівниками) здійснила спортивний водний похід I категорії складності по Білому та Чорному Черемошу на катамаранах. Починаючи з 28 квітня до 5 травня юні туристи подолати основні пороги річок: Дземброню, Гук, Гучок, Горби, Дудки, Воротця. Це близько 130 кілометрів. Організували цей захід Тетяна Рахуба та Ігорь Гаман.

2014 рік – на стадіоні "Колос" у Борисполі відбувся ІІ (міський) етап Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю серед школярів України "Козацький гарт". За результатами третє загальнокомандне місце виборола команда Бориспільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6. Друге місце – команда Бориспільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3. Переможцем стала команда Бориспільської СШ І-ІІІ ступенів №5, яка й представляла Бориспіль на третьому обласному етапі "Козацького гарту", що пройшов 8 травня в місті Біла Церква.

2020 рік – на трасі Київ-Харків, поблизу села Іванків Бориспільського району, позбавив себе життя поліцейський, уродженець села Любарці. Тоді сталося ДТП без постраждалих. Нібито відбулася розмова між небіжчиком та водієм іншої автівки. Потому поліцейський дістав травматичний пістолет і вистрілив у себе. Від отриманої травми правоохоронець помер на місці.

Якщо ви знаєте більше визначних дат із історії міста Борисполя та Бориспільського району, пишіть нам на нашу електронну пошту: info@borispol.org.ua. Чекаємо на ваші листи-повідомлення про історичні дати, тісно пов’язані з Бориспільським краєм.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Район, історія, визначні, дати, Бориспіль, пам’ятні
Оціни новину →
Переглядів: 701
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою