АвторизаціяРеклама

» » 2 червня: цей день в історії Бориспільського краю

2 червня: цей день в історії Бориспільського краю

Новини Борисполя

2 червня: цей день в історії Бориспільського краю Сьогодні 2 червня 2020 року. Редакція міськрайонного інтернет-видання «Це Бориспіль», продовжує розповідати історію Бориспільщини.

На світанку 2 червня 1920 року ударна група, що складалася з двох батальйонів 1-го піхотного полку Легіонів Війська Польського, атакувала Бориспіль, де базувалася 58-а стрілецька дивізія зі складу 12-ї Червоної армії. Після нетривалого бою червоноармійці не витримали та відступили. Поляки теж не затрималися у Борисполі і повернулися до Києва. Бій 2 червня не став вирішальним, а лише одним з епізодів п'ятитижневого протистояння на Дніпрі між польськими та радянськими підрозділами у ході польсько-українсько-радянської війни. Вже за десять днів почався контрнаступ червоних.

Із 2 по 7 червня 2012 року в Російській Федерації пройшов перший Всеросійський зліт військово-патріотичних клубів Росії, Суворовських, Нахімовських училищ, кадетських корпусів і кадетських класів при загальноосвітніх школах під гаслом: «Діти – це майбутнє Вітчизни». Також були запрошені клуби з сусідніх країн. Учасників зльоту приймали у підмосковному місті Балашиха на базі Московського військово-технічного університету. З’їхалося 24 команди.Честь України захищав Бориспільський військово-патріотичний клуб «Ратоборець». Бориспільці посіли друге загальнокомандне місце.

2 червня 2016 року біля озера Княже, що в Борисполі, відбулась робоча нарада за участю представників влади, комунальних служб та проектантами. Розглядали питання щодо початку робіт із чистки озера з подальшим благоустроєм і створенням ще одного місця для відпочинку в місті.

2 червня 2018 року, на території Бориспільського міського центру туризму та краєзнавства пройшов етнофестиваль «Козацька варта». Гості фестивалю брали участь у різноманітних майстер-класах, слухали народні пісні, куштувати куліш.

Знаєте більше історичних дат? Надсилайте їх на нашу електронну пошту: info@borispol.org.ua.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Район, визначні дати, історія, Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 156
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою