АвторизаціяРеклама

» » Прикрасимо Бориспіль власними руками за міські гроші

Прикрасимо Бориспіль власними руками за міські гроші

Новини у Борисполі

Будинковий комітет на вулиці Ленінградська, 1 уже давно тримає першість серед вуличних та будинкових громад міста. Завдяки активним зусиллям його голови Алли Лисовець було проведено капітальний ремонт будинку. А під її пильним наглядом ремонтники не мали жодного шансу схалтурити при виконанні робіт. І от нове досягнення: минулого четверга у дворі біля будинку відбулося урочисте відкриття нового дитячого майданчика.

Проект цього майданчика, у комплексі з благоустроєм двору, став одним із перших переможців конкурсу «Спільними зусиллями». Цей конкурс ініціатив місцевих громад було започатковано минулого року. Він передбачає спільну участь міста і громади у втіленні в життя цих ініціатив. 80% вартості проекту фінансує міський бюджет, а 20% — кошти громади або виконання певної кількості робіт власними силами.

У минулому році переможцями стали три проекти: благоустрій території поблизу будинку на Ленінградській, 1 і два дитячих майданчики (у селі Нестерівка та на вулиці Гоголя, буд. 4 та буд. 6а). За умовами конкурсу сума проекту мала становити близько 20 тис. грн. Проте життя вносить свої корективи. На благоустрій на вулиці Ленінградській місто виділило 75 тис. грн (плюс 20% — вклад жителів). За ці кошти силами ЖРЕУ не лише дитячий майданчик встановили, але й замінили дерев’яний похилений паркан на новий, кований, поставили лавочки та урни для сміття. Завершення основної частини робіт, передбачених проектом, і стало приводом для святкування.

— Ми ще не до кінця вирівняли територію. Збираємося придбати і посадити кущі, розбити клумбу, — ділиться планами Алла Лисовець. — Трохи важкувато було «розворушити» людей, особливо із сусіднього будинку. Але на суботник вийшло багато народу, у тому числі мами з дітками...

Другий переможець конкурсу — дитячий майданчик, що під опікою Юлії Пєшої, голови квартального комітету Нестерівки — також на стадії підготовки до будівництва. На цей проект місто виділило 22 тис. грн. Юлія Анатоліївна із захопленням розповідала, як минулими вихідними люди всім селом вийшли розчищати ту ділянку від чагарників. Батьки, діти, молодь і навіть бабусі з паличками, у яких уже онуки давно повиростали, всі намагалися допомогти.

17 тис. грн закладено у міському бюджеті для дитячого майданчика на вулиці Гоголя, буд. 4 та буд. 6а. Проте їхній будинковий комітет поки що роботу не розпочинав. Адже організацію робіт має брати на себе автор проекту. Місто допомагає тільки коштами та консультаціями. Тож якщо хтось із переможців «проспить», і кошти не будуть реалізовані, у наступному році їх спрямують на інші роботи.

Сьогодні у Борисполі оголошено наступний етап конкурсу «Спільними зусиллями». Проекти переможців цього конкурсу отримають фінансування з бюджету міста у наступному році. Середня вартість проекту повинна бути в межах 20 тис. грн.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 858
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою