АвторизаціяРеклама

» » Незабаром у Борисполі Медовий Спас

Незабаром у Борисполі Медовий Спас

Новини в Борисполі

Здається, про мед люди знають все. Це не лише смачний, а й корисний продукт. — Українські пасічники, — говорить завідуюча лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи Бориспільського кооперативного ринку Надія Іванівна Бехтер, — справжні академіки у своїй справі. У кожного з них енциклопедичні знання. І якщо людина обирає собі бджолярський фах, то це на все життя.

Мед на ринок до Борисполя привозять із Полтавської, Черкаської і, звичайно, з Київської області. Багато солодкого, корисного продукту продає золотоніська «Заготконтора». Найкращі меди з Черкащини.

Як вибрати солодкий продукт? Потрібно взяти ложечкою трішки меду у рот, і якщо відчуєте, що піднебіння і язик терпнуть, а потім при ковтанні вам гірчить, то вважайте, що продукт якісний і корисний. У лабораторії мед перевіряємо за кількома параметрами, в тому числі досліджуємо органолептичні показники.

Солодкий продукт потрібно тримати у герметично закритих ємностях, оскільки він вбирає вологу. Якщо вологість меду складає більше 24%, то це означає, що мед незрілий і довго зберігатися не буде: почнеться процес бродіння. Продукт втратить усі свої лікувальні властивості. Серед обов’язкових досліджень — перевірка на падь. Коли завершується сезон цвітіння, бджоли сідають на будь-які рослини, де є солод. Падєвий мед не має таких бактерицидних властивостей, якими наділено натуральний продукт, зібраний з квітки.

— Вибираючи солодкий продукт, — радить Надія Іванівна, —важливо звернути увагу на аромат. В ідеалі мед повинен пахнути тією квіткою, з якої зібраний. Хочу наголосити, що найкращий мед не першого, а другого викачування. На сьогодні це натуральний продукт, зібраний з польових квітів, з липи, акації. З часом з’явиться гречаний, соняшниковий мед.

Звертаю увагу читачів, що мед з часом кристалізується (виняток становить лише акацієвий). Такий купуватимете взимку. Це стовідсотковий натуральний продукт. Якщо ж темний мед рідкий, то краще його не купувати.

Справжній пасічник дорожить своїм добрим ім’ям і не буде пропонувати неякісний продукт. Однак, на жаль, є пасічники-хіміки. Зварять цукор, додадуть меду і видають цю суміш за якісний продукт. А є «умільці», котрі продають старий мед, який розтоплюють на водяній бані. Їх зовсім не цікавить, що при нагріванні до 50 градусів мед втрачає цілющі властивості. Хочу також застерегти бориспільців: не купуйте мед, який продають на узбіччях доріг, у випадкових людей. Було багато випадків, коли бориспільці приносили до нас у лабораторію такий мед.

Ми, зробивши аналізи, встановлювали, що це фальсифікований продукт і користі від нього ніякої, тому гроші були викинуті на вітер. Краще прийти на ринок, купити меншу баночку, але цей мед принесе людині користь. Наших «медовиків» ми добре знаємо, у них є паспорти на пасіку, ми регулярно робимо аналізи продукції, ветеринари перевіряють їхні господарства, тому і продукція їхня відмінної якості.

Незабаром Медовий Спас, люди прийдуть до храмів із солодкими дарами. Освячуючи мед, вони споконвіку вважають, що з цього дня він набуває цілющої сили.

Хочеш дізнаватися новини Борисполя першим? — Підпишись на Telegram Движение Борисполя
Медовий Спас, Бориспіль, свята
Оціни новину →
Переглядів: 987
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новости по теме