АвторизаціяРеклама

» » Ой, ви, славні хлопці, хлопці-конотопці

Ой, ви, славні хлопці, хлопці-конотопці

Новини з району

Кілька днів тому відбулося велелюдне відзначення 350-річчя історичної славетної перемоги українського війська над московською армадою під Конотопом. Слобідський край зустрів посланців з усієї України.

Привертало увагу величезне полотно з написом «Одеса пишається героями Конотопу». Серед різнобарв’я державних і партійних знамен – кримськотатарські прапори. 350 років тому татари зробили вагомий внесок у перемогу козацьких військ. Нині з московитами у них свої рахунки.

Відтоді, як царат захопив Крим, корінний кримськотатарський народ почали нищити під корінь. А 1944 року всіх татар, практично до одного, за одну добу сталіністи вивезли у безлюдні простори Сибіру і Середньої Азії. Продовжують утискувати й нині тих, хто повернувся на батьківщину. Так звана Верховна Рада Криму проголосувала навіть проти згадки про Конотопську битву в ці дні. Але в Бахчисараї, де у владі кримськотатарське представництво найширше, ювілей історичної перемоги було відзначено.

Найяскравішим моментом свята у Конотопі було відкриття монументу на честь перемоги українського війська над 100-тисячною московською армією. У центрі композиції – розрубані козацькими шаблями московські щити. Зворушливо було бачити, як на воротах своїх подвір’їв селяни села Шаповалівка, де відбувалася битва і теперішні урочистості та вшанування полеглих воїнів, повивішували свої старовинні вишиті українські рушники.

Іван Виговський взяв гетьманську булаву в надзвичайно складний для історії час. Після Переяславської Ради стала очевидною несумісність двох світоглядів: козацької демократії та деспотизму, який народжував імперію.

Царська влада спочатку приховано, а потім відкрито сіяла в Україні чвари, провокуючи громадянську війну в українській козацькій державі, прагнучи послабити її, домогтися перетворення її на частину московської держави. В Україну вступило величезне царське 100-тисячне військо. І тут на нашому рубежі воно було розгромлене вщент. Конотопська битва тривалий час залишалася забороненою темою в російській і особливо радянській історіографії.

Зроблений аналіз фактів Конотопської битви дозволяє сьогодні дати оцінку їй як одній із найбільших і найславетніших перемог українського війська. Нація зобов’язана пам’ятати кожну свою перемогу і кожне своє випробування і робити з них висновки. Досить боятися власної історії. Тут, на цьому місці, ми вітаємо нашу свободу. Тут вшановуємо всіх воїнів, загиблих на полі Конотопської битви. Ми прагнемо дружби й злагоди з усіма народами.

Відзначення перемоги українців над московитами викликало неймовірну лють у Кремлі і в російських ЗМІ. Одне з видань написало, що для українців «это праздник, когда убивают русских», і, звичайно, ні слова про те, як «русские» вирізали до останнього немовляти у Батурині, козацькій столиці тих часів. А скільки таких батуринів ними було ще влаштовано.

Дуже прикро, що двома тижнями раніше в Полтаві влаштували за державні гроші і чималий доважок з московської казни возвеличення російського імперського війська і святкування 300-річчя Полтавської битви, а фактично закабалення України на кістках українських козаків. Взяли участь у відзначенні перемоги українського війська над московитами і бориспільці. Але до їхньої поїздки до Конотопа ні міська, ні районна влада не мають ніякого відношення. Байдужими, як виявилось, до української історії і так звані бориспільські «козаки»."

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1177
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar
0
1 Спам
Нехватает только чего - нибудь о чистоте украинской нации. Партайгеноссе Гимлер сразу вспоминается.
avatar

Новини за темою