АвторизаціяРеклама

» » Ну, за рибалку!

Ну, за рибалку!

Новини у Борисполі

Щорічно у другу неділю липня в Україні відзначається професійне свято працівників рибного господарства – День рибалки. Цього дня святкує чимало людей: ті, хто має цю романтичну і складну професію, а також ті, для кого риболовля – це спорт, хобі, особливий стан душі, спосіб єднання з природою.

Рибалки – своєрідне братство, що поєднує людей різного віку, статі та уподобань. А риболовля – це азарт і гордість, яку відчуваєш, повернувшись з уловом. Зазвичай, той, хто хоч раз побував на водоймі з вудкою та ще й упіймав першу у своєму житті рибину, цього стану душі не забуде ніколи. Мабуть, саме тому День рибалки вважають своїм святом сотні тисяч аматорів рибної ловлі, бо це заняття приносить їм радість та насолоду.

Василь Йосипович Литвиненко – один із тих, хто від спілкування з природою отримує добрячий заряд позитивних емоцій та здоров’я. Чоловік полюбляє рибалити рано-вранці, прихопивши з собою кілька десятків черв’яків. Ще в дитинстві процес ловлі риби настільки його захопив, що згодом це заняття переросло у всепоглинаючу пристрасть. Рибалка з нетерпінням чекає нагоди, аби вирушити на берег зі снастями. Василь Йосипович виявився щирим, але неговірким чоловіком. Проте спостерігати за процесом рибалки дозволив усім бажаючим. Вправно володіючи вудкою, одну за одною витягував з води сріблясті рибинки. Заховавшись у заростях, дрімав його вірний друг – пес Барсик.
— Василю Йосиповичу, якою вудкою рибалите та на яких водоймах буваєте?
— Не важливо, яка вудка. Можна на звичайнісіньку
довгу палицю причепити снасті, і кращий улов отримати, ніж сучасними дорогими вудками. Потрібно просто любити справу, якою займаєшся. А рибалити полюбляю скрізь: і на Десні, і на Дніпрі, по ставках та озерцях.
— У яку погоду потрібно виходити до води, щоб риба клювала?
— То поганому рибалці завжди погода на заваді. А першою ознакою успішного лову є стійкий, немінливий (байдуже, високий чи низький) тиск повітря. І немає такої погоди, за якої не можна було б упіймати рибу.
— Чи заважають Вашому захопленню ті, хто приходить купатися до водойми?
— Ні, навпаки. Вони ж від себе рибу розганяють, а вона до мене підпливає. Тоді лише встигай черв’яків на гачок чіпляти.
— А рибою охоче ласуєте?
— От як був молодим, то частіше їв рибні страви. Зараз не виходить: кісточок у рибі багато, а своїх зубів залишилося зовсім мало. Хоча тараню постійно сушу. Діти та внуки її швиденько «підмітають».
— Чи є у Вас якісь забобони щодо риболовної
справи?

— Ніколи не рахувати свій улов під час самого процесу...

Такі люди, як Василь Йосипович, заради того, щоб побачити «покльовку», прокидаються вдосвіта, забираються у найвіддаленіші і найглухіші куточки, можуть годинами мокнути під дощем і від всього цього отримувати несказанне задоволення. Нехай же вам щастить і вдасться упіймати рибу своєї мрії! Редакція вітає усіх рибалок зі святом і, як говорять, ні хвоста, ні луски!

Наталія Монька

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 962
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar
0
1 Спам
Прекрасная статья. Автору - респект
avatar

Новини за темою