АвторизаціяРеклама

» » На «Агро-2009» налетів ураган

На «Агро-2009» налетів ураган

Новини з району

Відклекотіла ХХІ міжнародна виставка-ярмарок «Агро-2009». Після кількох років запустіння ожив виставковий майданчик у селі Чубинське. Щоправда, за розмахом дійство на Бориспільщині поступалося тому, що відбувалося в Києві у «Експоцентрі». Але й тут було на що подивитися, що продати і купити, хоча експозиція і пропозиція були значно скромнішими, ніж в успішніші попередні роки.

Як і заведено, наші у своїй вотчині на правах господарів в іпостасі обласних і місцевих чиновників та ансамблю райвідділу культури «Барви України» ще на порозі хлібом-сіллю і народними піснями зустрічали голову Верховної Ради Володимира Литвина. Та й надалі учасників і гостей розважали зі сцени музики з Дударкова і Великої Олександрівки.

Виставили на продаж бориспільці дещо зі своєї власноруч виробленої продукції, зокрема, саджанці, крупи, цукерки, печиво. Багато хто з відвідувачів купив щось для свого городу: насіння, добрива, хімію. Але здебільшого налягали на пиво, шашлики, соки, медовуху, домашню ковбаску, свіжий мед, тараньку. Діти залюбки каталися з вітерцем на розцяцькованому паровозику з одним вагончиком.

Один із бориспільських агрочиновників, ділячись із кореспондентом враженнями про виставку, висловив розчарування від побаченого, але сподівається, що в майбутньому вона набуде попередніх масштабів.

Низький врожай — погано, високий — ще гірше
А на тому боці столиці, на території «Експоцентру», в присутності гостей і учасників із 30 країн світу фігурував у цей час сам Президент країни Віктор Ющенко, котрий і відкрив виставку. В ході її огляду він сідав за кермо тракторів і комбайнів, гладив чистеньких симпатичних корівок, при цьому висловлюючи свою думку щодо сільського господарства.

— У часи кризи АПК — це чи не єдина галузь, яка розвивається з приростом, — констатував Президент. — За підсумками минулого року Україна була на 5 місці в світі за експортом зерна, на першому – за рівнем продажу соняшникового насіння та олії.

Але, на жаль, як слід ми ще не навчилися продавати і купувати. Наприклад, що виходить із зерновиробництвом? Якийсь незрозумілий парадокс: коли в окремі роки ми вирощували низький врожай, то скаржилися, що це погано, коли ж минулого року рекордно великий — то це теж було погано, бо не знали, куди його дівати.

А земля в нас в Україні така, що дрючок у неї встроми навесні — і з нього восени вже можна врожай збирати. І про це знає весь світ. От тільки ради їй ми ніяк не дамо, бо киваємо один на одного та вставляємо палиці в колеса.

Буревій теж завітав на ярмарок
Не обійшлося в Чубинському без пригоди. І наслала її на ярмарок із примхливого червневого неба сама природа. На другий день роботи виставки під вечір небо несподівано миттєво почорніло, здійнявся шалений ураганний вітер. У повітрі закружляли пластикові стільці, столи, намети, металеві каркаси, посуд, усілякий крам з прилавками і навіть гроші. Стихія валила на асфальт і людей. Розгублені й налякані базарувальники кричали не знаючи, куди бігти, де шукати порятунку.

Через десяток хвилин усе вщухло так само раптово, як і з’явилося. Весь майдан став нагадувати містечко, через яке пройшла багатотисячна орда. Вціліли лише капітальні будинки та важка сільськогосподарська техніка. З’явилася робота і в дужих хлопців зі швидкої допомоги «Борис», котрі бігали поміж руїн, допомагаючи потерпілим.

Природа переконливо нагадала, що в сільському господарстві вона цариця і богиня, і люди повинні знати, як до неї ставитися, як захистити себе і плоди своєї праці від її примх.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1253
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою