АвторизаціяРеклама

» » Відродиться культура - відродиться село

Відродиться культура - відродиться село

Новини з району

Культурна галузь в Україні — одна з тих, які виживають сьогодні завдяки ентузіазму працівників і неймовірній їх любові до мистецтва. І погане фінансування закладів культури не є наслідком кризи, бо у держави коштів на прекрасне і вічне завжди не вистачало протягом усіх 18 років незалежності. І якщо у містах ще є заклади для цивілізованого проведення дозвілля, то у сільській місцевості чи не єдиним центром культури залишився клуб.

Нещодавно мені разом із працівниками відділу культури РДА випала нагода відвідати близько півтора десятка закладів культури Бориспільського району і побачити їхній стан і роботу. Іноді приміщення будинків культури справляли надто гнітюче враження, здавалося, що тут панує повне безкультур’я.

Та, незважаючи на байдужість влади, нерідко зустрічаються справжні ентузіасти, які працюють у вкрай занедбаних, а то й зруйнованих закладах культури. У Кириївщині, Ревному, Рогозові, Кийлові, Сошникові приміщення потребують негайного ремонту, проте про роботу працівників культури добре знають у всьому районі. У цих селах організовано багато гуртків, колективів художньої самодіяльності. Великий БК у с. Рогозів не опалюється багато років, а директор закладу за власний кошт проводить поточні ремонти, доглядає за місцевими пам’ятниками, організовує сільські заходи. А ось цієї весни у сільській раді ще й скоротили ставку художнього керівника. Економлять на культурі? Тож у селі, де чимало молоді, не працюють ні хореографічний гурток, ні жіночий ансамбль.

У Любарцях будинок культури у зовсім ганебному стані через підготовку до ремонту, якому завадила економічна ситуація (Добре, що хоч встигли перекрити дах!). А культурно-масова робота проводиться на належному рівні. У Кириївщині є відомий далеко за межами району народний жіночий ансамбль «Горобинонька», відбуваються цікаві сільські свята, нерідко районного значення. Та клуб, збудований понад півстоліття тому, не витримує ніякої критики.

Подібна ситуація у Кийлові: репетиції народного вокального ансамблю «Дніпрові дзвони» проходять у приміщенні, яке, здається, скоро завалиться. Жалюгідно виглядає клуб і в Сошникові, тому заняття гуртків проводять переважно у школі.

Дивне враження справляє клуб у Жовтневому: у залі обладнано православну церкву. Оскільки молоді майже немає, то сесія сільської ради прийняла рішення, яким дозволила проведення тут богослужінь, доки у селі не збудують церкву.

Розчарування у перевіряючих викликав Головурівський БК площею майже 1500 кв.м: зал на 300 глядачів зруйнований, а для проведення культурно-масових заходів, репетицій хору залишилася лише одна кімната. Решту приміщення займають сільська рада, пошта, магазин. Для дітей і молоді, а в селі їх декілька сотень, у будинку культури не проводиться ніякої роботи.

А поряд, у Воронькові оновлений заклад культури працює на повну потужність, а у Глибокому знаходяться найкращі на Бориспільщині зал для дискотеки та сцена, є гримерна, костюмерна, кімнати для гуртків, багато років працює зразковий дитячий театр «Світанок». У відремонтованому Мирненському будинку культури працюють хореографічні, вокальні, хорові колективи, проходить значна частина районних свят. Тут культурно-масовою роботою охоплено багато молоді. Не впізнати клуб у Малих Єрківцях! Нещодавно тут зроблено чудовий ремонт. У маленькому затишному приміщенні проводяться репетиції театру, вокально-хореографічних колективів. Добре налагоджена робота у клубах сіл Городище і Мартусівка, де організовано низку гуртків і фольклорних колективів. Постійно кипить робота у Процівському клубі. Адже у селі відбуваються свята не тільки сільського, а й районного значення. Тому, окрім роботи хореографічного, вокального, драматичного гуртків, необхідна неабияка фантазія, вміння організаторів. І всі працюють на досить високому рівні.

Іноді буває, що у межах однієї сільради робота закладів культури кардинально відрізняється. Наприклад, у Старому працює хореографічний гурток, у якому займаються діти трьох вікових категорій ВІА «Джерело», фольклорний ансамбль «Осіннє золото», драматичний гурток; незабаром відкриється у приміщенні клубу музей українського побуту. А ось у Васильках (Старинська сільрада) у клубі не тільки протікає дах, вибиті вікна, обмальовані стіни, але й культурно-виховної роботи взагалі не видно.

Сьогодні культурна галузь потребує особливої підтримки, не вистачає коштів на музичну апаратуру і костюми, більшість приміщень БК терміново необхідно ремонтувати. Але складається враження, що з цими проблемами працівники сільських клубів залишаються наодинці: владні структури обходять їх і увагою, і допомогою. Тому вкрай важливо підтримати ентузіастів, аби не погасло вогнище культури, аби відродилося українське село.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1404
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою