АвторизаціяРеклама

» » Вперше свято Трійці відзначав Бориспіль

Вперше свято Трійці відзначав Бориспіль

Новини у Борисполі

Воістину, свято Трійці або, як його ще називають, Зелена неділя, з давніх-давен було улюбленим у народі. Особливо для дітвори. Тим, кому за п’ятдесят, певно, пам’ятають, коли ходили на болота рвати лепеху, ламати гілля липи та клену і чіпляти клечання у хаті, а дорослі ще косили різнотрав’я, щоб у господі встеляти підлогу. Спогади, спогади.

Можливо, тому вони прийшли на пам’ять, що на обійсті Бориспільського історичного музею вперше відбулося свято Трійці. У неділю до музею прийшли вбрані у національний одяг учасники художньої самодіяльності і, звичайно, бориспільці. Як кажуть, від старого до малого. Було на що подивитися, бо організатори влаштували виставки як майстрів народної творчості, так і дітвори. Увагу відвідувачів, безумовно, привернули рушники, вигаптувані у Бориспільському районі у сорокових-шістдесятих роках, а також вишивки, серветки, обереги. Будинок дитячої та юнацької творчості представив багато робіт, але виділялися особливою красою ляльки-мотанки. Центр технічної творчості «Еврика» порадував глядачів витворами з кераміки.

Учасників і гостей свята привітав міський голова Анатолій Федорчук, а благословив на вишивання рушника-оберега міста отець Миколай. Але що то за свято без пісні! Велику концертну програму підготував міський відділ культури. Радували слухачів ансамбль української пісні «Бадьор» із села Петрівського, муніципальний камерний хор під керівництвом Олександра Зюзькіна, солісти Григорій Глінський, Валерій Іванцов, вихованці музичної школи Оля Косинська та Катя Пічко. З концертною програмою виступив ансамбль пісні і танцю «Барви України» (керівники Євгенія та Юрій Бурчаки). А завершив святковий концерт етно-поп-фьюжен-проект «Ілларіа».

Свято вдалося, хоча бажалося, щоб воно було не лише виступом колективів і виконавців, а вилилося у широкомасштабне дійство, народну виставу.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 930
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою