АвторизаціяРеклама

» » Пора збиратися в дорогу

Пора збиратися в дорогу

Новини у Борисполі

На порозі красне літо. Саме в цей час починаються масові відпустки, а з ними мандри у далекі і близькі країни. Хто на море, хто в гори, а деякі туристи прагнуть познайомитися із столицями зарубіжних країн, містами, що зажили слави як архітектурні пам’ятки. Тоді постає питання: «А ви маєте закордонний паспорт?» Тож ми напросилися на розмову з начальником Бориспільського паспортного столу Василем Андрійовичем Криськом.

— У регламентному режимі ми робимо закордонний паспорт протягом місяця. Що стосується термінового порядку, то задовольняємо бажання громадянина до 10 робочих днів, інколи швидше. Що стосується оплати: є люди, які мають стовідсоткові пільги, а це перша та друга категорії осіб з чорнобильським посвідченням, перша, друга категорії осіб, які мають інвалідність. Також пільговиками є учасники бойових дій, але вони мають сплатити 50% вартості держмита.

Ціна становить: держмито — 170 грн, за послуги ВІР — 10,28 грн, послуги УІТ (довідка про відсутність судимості) — 26,20 грн, вартість паспорта — 150 грн. Якщо громадянин просить виготовити паспорт терміново, тобто за 10 днів, то держмито становить 340 грн, вартість бланка паспорта 150 грн, послуги ВІР — 158 грн, послуги УІТ — 26,20 грн. Виготовляють паспорти у селищі Бортничі. Там знаходиться єдина державна автоматизована система, яка обслуговує всю Україну. Ми тут, у Борисполі, приймаємо замовлення на виготовлення паспортів із шести районів Лівобережжя Київської області.

— Які документи має принести громадянин, щоб отримати паспорт?
— При собі треба мати паспорт громадянина України, ідентифікаційний код. Потрібно бути готовим до фотографування і зробити всі проплати, про які йшлося. Прийомні дні для мешканців Борисполя та району — вівторок, субота. Громадян з інших районів і міст приймаємо у вівторок, п’ятницю та суботу.

— А якщо громадянин приносить фальшивий паспорт?
— Допоможе наш досвід, наші очі, а якщо треба, то звертаємося до експертів-криміналістів.

— Хоч у нашому місті таких оголошень не бачив, а от у Києві на очі потрапляли: «Робимо закордонний паспорт за один день?!»
— Раджу всім, хто читає оголошення. Ми застерігаємо людей не робити цього. Є державні установи, де вас приймуть, вислухають і допоможуть. А потім, це нереально. Нагадаю читачам, що були випадки, коли шахраї брали з людей гроші і зникали з документами. Такі випадки трапляються у Києві… Наша структура дійсно допоможе, перевірить, зробить запити і підкаже, як діяти громадянину, дасть відповідь на будь-яке питання щодо отримання закордонного паспорта.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1672
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою