АвторизаціяРеклама

» » Чи безпечний тепличний урожай?

Чи безпечний тепличний урожай?

Новини у Борисполі

Про користь чи шкоду вживання продуктів з ринку розповідає завідуюча лабораторією на кооперативному ринку Борисполя, заслужений працівник ветеринарної медицини України Надія Іванівна Бехтер.
— Кожен вид продукції рослинного походження повинен мати якусь наявність нітратів. Чому? Бо у грунт вносять органічні або мінеральні добрива. Це закономірно. Але доступні норми. От, наприклад, томати становлять 300 мг/кг, буряк бере дуже велику кількість нітратів — 1400 мг/кг тощо. На щастя, наші бабусі торгують на ринку якісними овочами. Продукцію вирощують таку, яка має майже половину допустимої норми. А коли перевіряємо продукцію фермерських господарств, то тут уже є проблеми. Справа в тому, що вони вносять більше добрив. От тому й були випадки, коли вибраковували капусту та буряк. Але ця продукція прийде на ринки восени. Сьогодні ж нині продається редиска. Ні в одній пробі, в тому числі і тій, яку принесли ви, не знайшли перебільшення вмісту нітратів. Жодного! Хороші результати показала перевірка ранньої капусти. Причина тут проста — капуста вирощувалася на так званій гідропоніці. До речі, нітрати не дуже страшні. А от нітрати з часом переходять у нітрити. То це вже отрута.

— Коли це відбувається?
— Наведу приклад. Сьогодні ви накришили салат з редиски, огірків, помідорів, капусти. Будь ласка, їжте, не залишайте на завтра, ставлячи у холодильник. І якщо наступного дня ви споживаєте вчорашній салат, то знайте (!) — ви споживаєте отруту. Тому завжди рекомендую: салати споживайте лише свіжими. Чому люди іноді отруюються сирокопченими ковбасами? Тому що при їхньому виробництві додають селітру і при довгому зберіганні цього продукту нітрати переходять у нітрити.

Деякі спеціалісти говорять, щоб менше нітратів попало в організм при споживанні, наприклад, з тепличних огірків слід почистити шкіру. Є давнє правило: ніколи огірки чи помідори не потрібно чистити, бо там найбільше вітамінів. Овочі треба лише гарно помити і відрізати частину огірка біля хвостика. Раджу столовий буряк перерізати навпіл і занурити у воду на півгодини. Це значно зменшує у ньому кількість нітратів.

— Що скажете про помідор, який щойно придбав?
— На ринку продають помідори, вирощені у наших тепличних господарствах або турецьких. Знаю, що наші овочівники вирощують помідори голландських сортів на гідропоніці, коли під кожен кущ підведена вода. Звичайно, додаються і мінеральні добрива. Ось на ваших очах робимо аналіз, який показує, що помідор абсолютно придатний для вживання. Так як і зелена цибуля — солодка, гарна, а вміст нітратів у межах дозволеного.
— На часі редиска…
— Їжте. Після зими наш організм ослаблений. Щоб перебороти авітаміноз, треба споживати вітамінну продукцію. Раджу додавати до їжі кріп, цибулю, петрушку. Зелень, як кажуть, у нас чиста. Основне — треба все дуже гарно мити (краще в холодній воді). Моя порада щодо жовтеньких квітів, які радують око у скверах, трав’яних газонах — кульбабах, а також кропиві. Нарвіть листочки кульбаби, положіть у каструлю і залийте кип’ятком на 2-3 хвилини. Вийміть з каструлі і поріжте. Кульбаба втрачає гіркоту, а вітамінів і мінералів — колодязь.

— Подивіться, Надіє Іванівно, яке красиве яблуко…
— Раніше кісточкові більше перевіряли не на нітрати, а на пестициди, тому що яблуні, груші обприскують, інколи порушуючи технології. Ми перевіряли груші, яблука вітчизняних сортів на вміст нітратів. Ніколи не було так, щоб вони досягли навіть половини норми. На вміст пестицидів ми аналізів не робили. То компетенція санстанції… Це дуже довгий процес. Звичайно, яблука, які надходять до нас із-за кордону — законсервовані. Тому мають такий приємний вигляд (які методи консервування — для нас невідомі). Я надаю перевагу нашим сортам — симиренківським та «джонатан». На жаль, зникає наша знаменита «антонівка», яку, до речі, до революції привозили до царського столу. Якщо побачиш на ринку «антонівку», то це вже диво. А вона ж має цілющі якості.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 958
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою