АвторизаціяРеклама

» » Продається Дніпро поблизу Кийлова

Продається Дніпро поблизу Кийлова

Новини в Борисполі

До депутатів Бориспільської районної ради звернувся Головурівський сільський голова Микола Іванович Чуй із проханням допомогти зберегти природу Кийлова і колишнього села Рудяків від знищення.

Справа в тому, що в Інтернеті з’явилися оголошення про продаж земель, які належать до природоохоронного фонду, до зони Дніпра загальною площею 350 гектарів в адміністративних межах села Кийлів. Покупцям представлені кольорові фото із чарівними мальовничими краєвидами лише за 48 км від Києва. Але ж чому земельні ділянки по 25 соток продаються досить недорого — 2000 доларів за сотку? Бо знаходяться вони або на придніпровських луках, або ж... на воді. «...Намив землі. Ділянки з одного боку оточені хвойним лісом, з іншого — затокою Канівського водосховища. Дуже мальовничі місця! Акти по 25 соток. Всі комунікації. Є можливість виходу на велику воду...» — йдеться в оголошеннях. До того ж, державні акти оформлені як особисте селянське господарство, триває процес переведення землі під садівництво.

Хто ж давав дозволи на переведення цих земель до земель садівництва, дозволи на намив землі, на проведення комунікацій? Чому дороги у населених пунктах району не піддаються жодній критиці, а туди прокладений асфальт? Куди дивляться правоохоронні органи і екологічні служби? Адже йдеться вже не тільки про 100-метрову захисну смугу найбільшої річки України, а й про водні запаси. По суті, йде пряме порушення закону, яке прикривається можновладцями. Сільський голова надсилав звернення до всіх найвищих інстанцій, але відповіді так і не отримав. Ця територія знаходиться поза межами села Кийлів, тому розпоряджатися нею має право лише районна адміністрація...

Як розповів Микола Іванович, понад рік тому на сесії сільської ради було прийнято рішення створити ландшафтний заповідник «Кілов-Рудяків» з орієнтовною площею 1000 га. Про те, що місцевість ця справді унікальна, є висновки науковців Національного екологічного центру України (НЕЦУ), датовані серпнем 2008 року. Є погодження від обласного управління охорони навколишнього середовища. Щороку тут проводяться дослідження Інституту зоології ім. Шмальгаузена НАН України. Вчені відзначають надзвичайну природну цінність території заплавної та острівної частини земель Головурівської сільської ради. Адже в урочищі є рідкісні рослини, птахи, тварини і комахи, які занесені до Червоної книги України або входять до списків міжнародних природоохоронних конвенцій, ратифікованих Україною. Тут ростуть два види орхідей, реліктові плаваючі рослини, найменша квіткова рослина на землі — вольфія безкоренева, цікава водяна комахоїдна рослина — пухирчатка та багато інших видів лучних і болотних трав, кущів і дерев. У цих місцях розташована найбільша в області змішана колонія чапель. Акваторію Дніпра населяють близько 30 видів риб, серед яких щипавка, чеський йорж, синець, чехоня, білизна та сом, а також птахи: шуліка, підсоколик, яструб, сова, боривітер, канюка... Вони охороняються згідно з положеннями Бернської конвенції. А ще ж тут живуть рідкісна неотруйна змія мідянка, орлан білохвостий, лебідь-шипун, кулик-сорока, видра, горностай, зникаючі види метеликів та жуків, яких занесено до Червоної книги України і низки міжнародних угод.

Окрім того, ця територія має значну археологічну та історико-культурну цінність. Тут розміщена низка городищ та інших об’єктів, включених до реєстру археологічних об’єктів Київської області.

Тож невже люди заради наживи повністю втрачають здоровий глузд? Адже на сотнях гектарів буде повністю знищено унікальну природу узбережжя і басейну Дніпра.

Депутати райради, заслухавши звернення сільського керівника, вирішили доручити земельній комісії вивчити це питання. Про рішення земельної комісії ми обов’язково повідомимо наших читачів.

Хочеш дізнаватися новини Борисполя першим? — Підпишись на Telegram Движение Борисполя
Дніпро, Бориспільщина, Кийлов
Оціни новину →
Переглядів: 1360
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новости по теме