АвторизаціяРеклама

» » Згорів Переясловський літак

Згорів Переясловський літак

Новини з району

У Переяславі немає аеропорту, як у Борисполі чи в Києві. А літак є. Точніше, був до кінця квітня 2009 року. Це було щось більше, ніж літак. Це був символ. Може, не епохи, може, навіть не всього міста, але мікрорайону точно. Його так і називали в народі: мікрорайон літака.

1982 року крилата машина ІЛ-18 була подарована Переяславу Міністерством цивільної авіації СРСР і встановлена в скверику між вулицями Котляревського, Айвазовського, Фадєєва, Песклова. 1985 року на честь 40-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні в літаку облаштували міні-музей. Однак умови зберігання експонатів у зимовий час були незадовільними, адже літак не опалювався, збирався конденсат і псував цінні реліквії. Тому музей ліквідували. Літак став загальнодоступним місцем розваг дітей та молоді.

Останнім часом ІЛ-18 облюбували бомжі та наркомани. Колись могутній красень став нічліжкою та наркопритоном. Вже давно жителі навколишніх будинків скаржилися на поведінку «пілотів» і на сміття, яке вони після себе залишають.

Невідомо, від чого прохолодної квітневої ночі загорівся літак. Рятувальники поки що не визначили причини пожежі. Швидше за все, його підпалили ті ж наркобомжі. Але факт залишається фактом: від рукотворного крилатого птаха зосталася купа заліза.

Можливо, літак залишиться там, де й стояв. У переказах, спогадах і легендах. А його знівечене фізичне тіло, швидше за все, здадуть на металобрухт.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1254
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою