АвторизаціяРеклама

» » Більшовицький онучок і його соратниці попалися на хабарі

Більшовицький онучок і його соратниці попалися на хабарі

Новини у Борисполі

Три роки тому прізвище глави Баришівської райдержадміністрації вперше з’явилося на шпальті ЗМІ. Фігурував Сергій Борисович Васильківський в інформаційному матеріалі, де йшлося про те, що бориспільські краєзнавці, дослідивши історичні джерела, власним коштом виготовили гранітний монумент на честь Вороньківської і Переяславської козацьких сотень, котрі полягли на річці Трубіж поблизу Баришівки в нерівному бою з численним червоноармійським військом, посланим Леніним для захоплення Києва.

У пана Васильківського ентузіасти-патріоти просили лише кілька квадратних метрів землі на привокзальній площі, аби там встановити монумент. Проте глава району категорично відмовив їм у цьому, мотивуючи свою позицію тим, що його дід був більшовиком, батько — комуністом, і він не дозволить ставити пам’ятник якимось петлюрівцям. (Відтоді фрагменти скромного монумента й досі припадають пилом у закутку одного з бориспільських підприємств із виготовлення пам’ятників.)

Відтоді Сергій Борисович практично зник із поля зору регіональної преси. В його вотчині начебто знову воцарилися спокій і тиша. Але, як гласить народна мудрість, в тихому болоті чорти водяться. Отож і «сплив» нещодавно пан Васильківський на шпальтах не лише місцевих ЗМІ, а й республіканських. Ба, більше того, персона керівника району привернула увагу навіть самого Президента держави Віктора Ющенка, який видав розпорядження про відсторонення від посади Васильківського у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності.

Згідно з повідомленнями прес-служби ГУ МВС у Київської області, більшовицький онучок нещодавно «погорів» на хабарі. Окрім нього, попалися на гарячому ще троє посадовців-хабарників району. Лише за один день правоохоронці, окрім голови райдержадміністрації, затримали керівника землевпорядного підприємства та двох сільських голових, одна з яких взагалі пішла на «рекорд», вимагаючи за земельну ділянку чотири з половиною мільйони гривень.

У кишені ж самого Васильківського, якого взяли «під білі руці» правоохоронці, виявили 182 тисячі гривень, які йому передала голова сільради села Дернівка. Не обділила «слуга народу» й себе. У службових апартаментах жіночки правоохоронці вилучили майже 200 тисяч мічених гривень. Отож відповідати їй доведеться не лише за давання хабара, а й за отримання.

У сусідньому селі Селичівка цього ж дня працівники Антикорупційного бюро Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю та Генпрокуратури затримали ще одну голову сільради. Саме вона й виявилася тією «супер-вуменшою», котра мала подолати «рекордну планку» заввишки у чотири з половиною мільйони гривень, які зажерлива чиновниця забажала отримати від посадовців юридичної структури, котра є засновником дачного кооперативу, за виділення майже дев’ятигектарної державної земельної ділянки. Під час отримання більшої частини суми — майже чотирьох мільйонів гривень — пані головиху й затримали. Не обійшлося при цьому й без кіношно-детективного моменту. Листок зі своєю хабарницькою «бухгалтерією» жінка намагалася з’їсти. Але і речовий доказ, і її дорогоцінне здоров’я встигли врятувати оперативники.

Зараз Генпрокуратура порушила проти селичівської головихи кримінальну справу за одержання хабара в особливо великих розмірах.

Найліпше все сприймається в порівнянні. Отож багато це чи мало — 4,5 мільйони? Для прикладу варто навести хабарницьку «математику» по столиці, де за перший квартал цього року виявлено 45 випадків хабарництва на загальну суму хабарів 1 мільйон 610 тисяч гривень. Як бачимо, одна сільська головиха ледь не втричі переплюнула цілий загін своїх міських колег по кримінальному бізнесу.

Щоправда, певною частиною — як стало відомо з неофіційних джерел — сільська головиха мала поділитися з головою районної держадміністрації. Але за своєю часткою хабара пан Васильківський не доїхав. Його затримали ще по дорозі.

Нині у країні склалася ситуація, коли добігає кінця строк повноважень керівних чиновників. Тож і поспішають до виборів хапонути якомога більші шматки, не задовольняючись дрібними сумами.

Кілька днів тому кореспондент зустрівся з колишніми «ходаками» до пана Васильківського за дозволом виділити кілька квадратних метрів під пам’ятник козакам, які боролися за волю України, і отримали від нього відкоша. Тепер, поки згідно з рішенням Бориспільського міськрайонного суду більшовицький онук сидить у слідчому ізоляторі, вони таки сподіваються встановити монумент.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1097
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою