ВойтиРеклама

рецепти від читачів

» » Чи буде Бориспіль квітучим містом?

Чи буде Бориспіль квітучим містом?

Новости в Борисполе

Ніколи у житті не бачив стільки квітів. Вони скрізь: у скверах і на вулицях, біля осель і міської ратуші, біля магазинів і плавального басейну. Таке диво, як квітуче місто, побачив у Австрії, біля Південних Альп. Цей невеличкий населений пункт, де 15 тисяч жителів, — місто Войтсберг. Здається, у цьому місті панує культ квітів. Особливо радує це гостей міста, бо його мешканці звикли до повсякденного святкового стану.

Квіти висаджені не лише біля адміністративних будинків, зокрема, ратуші. Я обходив практично все місто і на власні очі побачив високу культуру громадян. Журналістська професія вимагає, інколи, заглядати за огорожі, а їх у Войтсбергу мало. Біля будинків квіти висаджені у грунт, а ще десятки, сотні квітують у вазонах біля входу в будинок, на балконах. Зауважу, що жителі міста не полюбляють огорож, замінюють їх на зелені. Можливо, ви, шановний читачу, здивуєтеся, коли побачите квіти на перилах місточка.

Австрійці цьому не дивуються і висаджують квіти біля лавочок, біля маленьких фонтанів. Піднімаюся на гору, що височіє над містом. Тут залишки старої фортеці. Йду крутою стежкою і милуюся по обидва боки висадженими квітами. Звертаю увагу, як квітують ехінацеї. Ця лікарська рослина прижилася й тут. Під стінами фортеці теж радує око суцвіття квітів, а в стародавніх стінах теплої пори року проходять концерти…
Повертаючись у місто, звертаю увагу на висаджені деревця. На прив’язаному до кожного дерева папірці назва його породи і прізвище мешканця міста, що його посадив. Помітив ще таку деталь: біля стовбура кожного дорослого дерева — килим квітів.

Минулої осені Бориспільський міський голова Анатолій Соловйович Федорчук перед працівниками Виробничого управління комунального господарства Борисполя поставив завдання: зробити місто квітучим. Тим більше, що така програма органічно вписується у стратегію «Місто європейської якості».

Звичайно, наша комунальна служба висадить квіти у центрі міста, інших громадських місцях. Але біля приватних садиб, біля багатоповерхівок чи будуть буяти квіти, чи буде наведено лад?

Днями проїхав вулицями Франка та Тургенєва. Побачена картина не радує. Біля багатьох садиб з боку вулиці лежать будівельні матеріали (Франка, 26), сміття, пісок, відсів, (Франка, 27, 42, 39, 115). На вулиці Тургенєва така ж сумна картина. Порадувало те, що господар садиби (Франка, 51) підмітає, прибирає сміття біля свого обійстя. Можна не сумніватися, що тут цвістимуть чорнобривці, петунії, сальвії, майори, айстри тощо. Але, на жаль, не всі бориспільські господині прикрасять свої садиби, вулиці.

Здавалося б, українці, бориспільці зокрема, трудолюбиві, завзяті. То хіба не слід прикрашати наше місто, наше з вами життя вже зараз, не чекаючи місячників благоустрою. Скажуть мені: в австрійців це вже стало доброю традицією жити в царстві краси і порядку. Пора вже і нам приглядатися до Європи.

Хочешь узнавать новости Борисполя первым? — Подпишись на Telegram Движение Борисполя
мусор, Благоустрій, Бориспіль
Оцени новость →
Просмотров: 1012
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме