АвторизаціяРеклама

» » Ми будемо боротися за нашу школу!

Ми будемо боротися за нашу школу!

Новини з району

До такого рішення дійшли на загальних батьківських зборах, саме це гасло було головним на засіданні сільського комітету села Кийлів Бориспільського району.

Небайдужі мешканці прагнуть довести усім керівникам району й області, що коли закриють школу, то зникне село. Просто перетвориться на нікому не потрібний хутір. Так було і з Малими Єрківцями (Мирненська сільська рада), і з Жовтневим (Вороньківська). Мешканці села стурбовані тим, що ця тема вже багато років періодично виникає у владних коридорах. «Чому саме економити на освіті, на вихованні дітей»? — говорять люди.

За словами члена виконкому Головурівської сільської ради (до якої належить Кийлів) Валентини Чорної, районне керівництво не може віднайти для фінансування школи 160 тисяч грн на рік. У той час, як на опалення, зокрема Вороньківської школи, витрачають по 180 тис. грн щомісяця протягом року!

Сьогодні у Кийлівському навчально-виховному об’єднанні (НВО) 27 учнів і 16 дошкільнят. Їх виховують 11 педагогів, на яких розподілено 8 ставок. На заробітну плату працівникам школи щомісяця із бюджету виділяють близько 20 тис. грн. Школу мають право закрити, якщо на кожну дитину держава витрачає більше ніж 7 тис. грн. на рік. А в Кийлівській школі на учня припадає менше 6-ти тис. грн.

Значна частина освітян приїжджає сюди на роботу із Борисполя, Воронькова і Головурова. Тут викладають усі предмети. Кийлівці переконані, що коли вони дозволять реорганізувати школу, це буде першим кроком до її повного знищення… Бо якщо наступного року закриють 5-9 класи, то 21 учень відвідуватиме школу в сусідньому селі, а у Кийлові залишиться менше десятка школярів початкових класів. Але ж і для них, і для групи дошкільнят потрібно опалювати і прибирати приміщення. Економія вийде досить мізерною, як для району, — близько 10-ти тис. грн. на місяць.

Звичайно, наповнюваність класів невелика. Найбільше школярів у 8 класі: 2 дівчини і 5 хлопців. У 7 класі — троє учнів, у четвертому — шестеро. Проте у Кийлівській школі кожній дитині приділяється особлива увага, тут помічають здібності кожного учня.

У цьому я переконалася, побувавши на огляді учнівської художньої самодіяльності. Двогодинний концерт, у якому брали участь разом учні, вчителі і батьки, пройшов на одному диханні. Сценарій, який підготувала виконуюча обов’язки директора школи Інна Михайлівна Гольоса, був цікавий і неповторний. Свято було по-домашньому щире; добрий гумор переплітався зі слізним проханням не забирати у дітей можливості навчатися у рідному селі, де народилися вони, їхні батьки і діди.

Нікого не залишив байдужим обдарований бешкетник із 4-го класу Діма Кубрак, який пише вірші, гарно співає, а ще майстерно володіє гармошкою. Хлопчик умовив свого дідуся виступити на шкільному святі — підіграти йому на бубоні. Восьмикласниця Анна Руденко прекрасно танцювала, співала не тільки сама, з дівчатами, але й зі своєю мамою. А ведучий Євгеній Кулага майстерно володіє словом, вміє дотепно жартувати. Приємно вражало розмаїття костюмів і в дітей, і в педагогів. Музичне оформлення до кожного номера підготував Іван Васильович Ігнатенко, який працює вчителем музики у Кийлівській школі вже 10 років. Тому той, хто хоч одного разу побував на святі у цій школі, поспілкувався з дітьми, ніколи не скаже, що у навчально-виховному закладі немає посади заступника директора з виховної роботи. Адже позакласною роботою займається кожен учитель.

Село Кийлів, яке розташоване на березі Дніпра, нині активно розбудовується. Окрім того, що зростає кількість дач, чисельність постійних мешканців також збільшується. За підтримки меценатів збудовано Покровську церкву на місці дерев’яного храму, який у 1964 році знищили комуністи. В народі говорять: «Село буде щасливим доти, доки лунатиме дитячий сміх». Хочеться вірити, що мешканці Кийлова зможуть відстояти школу і дитячий сміх тут лунатиме завжди.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1501
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою