АвторизаціяРеклама

» » Не бути вулиці Короленка Горянською?

Не бути вулиці Короленка Горянською?

Новини у Борисполі

Із вулицею, що колись носила назву Горянська, Бориспіль пов’язаний історично. Та й не лише Бориспіль. Адже на ній колись проживав Павло Чубинський, автор слів Гімну України. А пам’ять про нього — то вже загальнодержавне надбання.

Тривалий час на карті Борисполя Горянська іменувалася вулицею Короленка. Ювілейне вшанування Чубинського стало приводом, щоб ознаменувати у Борисполі всі місця, пов’язані з пам’яттю про відомого земляка. З цим же було пов’язане і прагнення повернути вулиці назву, яка була у часи відомого земляка.

13 листопада 2008 року, коли сесією Бориспільської міськради було прийнято рішення № 4893-42-V про те, що вулиця Короленка вже носитиме назву Горянська, депутати повинні були мати на руках всі необхідні за процедурою документи, у тому числі підписи не менш як 50% жителів вулиці про те, що вони підтримують перейменування. Саме останню вимогу мені називали обов’язковою, коли я вивчала питання перейменування вулиць.

Чому і сьогодні жителі вулиці Короленка-Горянської так категорично виступають проти зміни назви? Вони обурювалися поодинці, писали звернення до міської ради, ходили делегаціями на особисті прийоми до міського голови. Уся ця передісторія прозвучала на зборах жителів вулиці, які відбулися минулої суботи. Люди хотіли бачити на цих зборах депутатів від Партії регіонів. Напередодні вони звернулися з клопотанням до міської організації ПР про допомогу. На зустріч із жителями приїхали також депутати від комуністичної партії. Владу міста представляв секретар міської ради Іван Іванович Манько. Був присутній і БЮТівець депутат Андрєєв (це його виборчий округ).

Під час зустрічі люди розповіли депутатам і особисто секретарю ради, якою насправді була процедура перейменування вулиці.

Коли на вулиці проводилися збори, там були присутні 32 людини. Серед них із вулиці Короленка з’явилося всього п'ятеро. Інші — з вулиць Свободи і Володимирської. Причому, жителі вулиці Короленка, які були присутні і на тих зборах, і на суботньому зібранні, в один голос стверджують, що тоді питання про перейменування вулиці Короленка на Горянську взагалі не стояло, а вони були б проти перейменування.

Мешканці вулиці про перейменування вулиці дізналися, коли почали прикріплювати таблички з новою назвою.

— Зробили все за нашими спинами, не запитавши нашої згоди, — в один голос обурювалися люди.

Депутат міськради Юрій Федун повідомив, що фракція ПР виступала категорично проти перейменування вулиць. Він прагнув знайти вихід із ситуації, що склалася, а саме запропонував декілька шляхів вирішення проблеми. Якщо питання у матеріальних затратах, то він і деякі інші депутати брали на себе обов’язок допомогти місту компенсувати людям кошти, витрачені на переоформлення документів. Але люди стояли на своєму: потрібно повернути вулиці попередню назву. Тож мешканцями було прийнято рішення, що питання необхідно знову винести на сесію міської ради. Наприкінці зустрічі люди подякували депутатам, що їхню думку нарешті вислухали.

Чи вперше у Борисполі добрі наміри обертаються скандалом? Якщо для міста так важливо було, щоб вулиця Короленка стала Горянською, то чому не проводилася роз'яснювальна робота щодо необхідності такого кроку? І тільки коли перейменування стало б свідомим рішенням більшості мешканців вулиці, можна було б приймати остаточне рішення. А сьогодні навряд чи можливо змінити думку обурених людей, налаштованих категорично проти.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 985
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою